• کد خبر: ۳۲۳۵۹
  • تعداد بازدید: ۳۵۴
رویترز اعلام کرد؛

طلا تحت تاثیر پیشرفت مذاکرات تجاری

قیمت طلا در بازار‌های جهانی امروز سه شنبه تحت تاثیر پیشرفت مذاکرات تجاری آمریکا و چین با کاهش روبرو شده است.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر پیشرفت مذاکرات تجاری آمریکا و چین، قیمت طلا در بازار‌های بین المللی با کاهش روبرو شده است. قیمت هر اونس طلا امروز سه شنبه با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۴۸۲ دلار رسیده است.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه گفت: مذاکرات تجاری ایالات متحده و چین با پیشرفت روبرو شده است.
ترامپ روز جمعه نیز اعلام کرده بود که احتمال امضای توافق تجاری با چین تا قبل از نشست سازمان همکاری اقتصادی آسیا اقیانوسیه در روز‌های ۱۶ و ۱۷ نوامبر وجود دارد.
لاری کودلاو مشاور ارشد اقتصادی کاخ سفید نیز گفت: اگر مذاکرات تجاری آمریکا و چین با پیشرفت روبرو شود، اعمال تعرفه‌های تجاری در ماه دسامبر متوقف خواهد شد.
این تحولات موجب شد تا شاخص سهام در بازار‌های مالی جهان نیز با افزایش روبرو شود. این مساله تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا را کاهش داده است.
این در شرایطی است که چین به دنبال اعمال تحریم‌های ۲.۴ میلیارد دلاری علیه آمریکا به خاطر عدم پایبندی واشنگتن به حکم سازمان تجارت جهانی است.
سرمایه گذاران بین المللی اکنون منتظر برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا در اواخر ماه جاری میلادی هستند.
تحولات مربوط به برگزیت نیز می‌تواند تاثیر مهمی بر بازار‌های بین المللی به خصوص قیمت طلا داشته باشد
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

خریداران سهام دولتی برای اضافه برداشت پول‌شان به بانک و کارگزاری مراجعه کنند

در حالیکه قرار بود تا پایان خرداد اضافه برداشت خرید سهام دولتی به حساب سهام‌داران برگردد، همچنان پول برخی سهامداران برنگشته که معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد: این پول نزد ما نیست و به بانک‌ها برگشته است؛ لذا کسانی که از طریق بانک برای خرید سهام دولتی اقدام کرده‌اند و اضافه برداشت داشته‌اند، به بانک خود مراجعه کنند و درخواست برگشت آن را بدهند. همچنین افرادی که از طریق کارگزاری سهام خریده‌اند و با این مشکل روبرو هستند، به کارگزاری خود مراجعه کنند.
خریداران سهام دولتی برای اضافه برداشت پول‌شان به بانک و کارگزاری مراجعه کنند
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها