• کد خبر: ۳۲۳۶۷
  • تعداد بازدید: ۲۷۰
طاهرخانی پیشنهاد داد؛

تامین مالی پروژه‌های نفتی با ساز و کار بورس

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی گفت: بورس با سازوکار‌های داخلی که دارد می‌تواند جذب سرمایه کرده و سرمایه‌های بخش خصوصی را برای ادامه پروژه‌ها جمع آوری کند.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ بهمن طاهرخانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص نقش بورس در تامین سرمایه فاز ۱۱ پارس جنوبی پس از خروج چینی‌ها از این پروژه گفت: نظام حاکم بین المللی به نحوی نیست که کشور‌ها به دنبال یک رفتار منصفانه باشند و به همین دلیل همیشه دنبال منافع خودشان هستند از طرفی تحریم‌های یکجانبه آمریکا، فشار بر کشور را تشدید کرده است و این تشدید تحریم‌ها سبب خروج طرف قرارداد‌های بین المللی ما از پروژه‌های مشترک شده است.
وی با تاکید بر توانمندی‌های داخلی، نقش بورس را در اینگونه موارد مهم ارزیابی کرد و گفت: بورس با سازوکار‌های داخلی که دارد می‌تواند جذب سرمایه کرده و سرمایه‌های بخش خصوصی را برای ادامه پروژه هاجمع آوری کند.

بورس می‌تواند جایگزین شرکت چینی در تامین هزینه پارس جنوبی شود
نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بورس با توجه به اینکه جایگاهی شناخته شده در مباحث اقتصادی بین عموم مردم دارد می‌تواند با ارتباط گرفتن با سازمان‌های مربوطه، شرکت پتروشیمی و وزارت نفت بودجه لازم برای تکمیل فاز ۱۱ پارس جنوبی را تامین کند.
طاهرخانی گفت: شرایط تحریم و تشدید فشار‌ها سبب خروج شرکت‌های خارجی از کشور شده است. پس احتمال اینکه سایر شرکت‌ها نیز بخواهند پروژه‌های خود را در ایران ترک کنند وجود دارد، ولی با توجه به اینکه ایران کشور قوی اقتصادی است و سایر کشور‌ها نیز از مشارکت با ایران منفعت می‌کنند، در دراز مدت تهدیدات، زیاده خواهی‌ها و فشار‌های آمریکا بالاخره عقیم خواهند ماند.

منبع: خبرگزاری خانه ملت
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

کاهش ۳۰ درصدی مصرف بنزین از زمان اصلاح قیمت

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: اصلاح قیمت بنزین تصمیم یک شبه نبود، بلکه براساس نقشه راه اقتصادی در آذرماه ۹۴ که در آن اصلاح ساختار بودجه و ساختار اقتصادی در اولویت قرار گرفته ایجاد شد.
کاهش ۳۰ درصدی مصرف بنزین از زمان اصلاح قیمت
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها