• کد خبر: ۳۲۴۶۷
  • تعداد بازدید: ۳۸۳
مدیرعامل تامین سرمایه تمدن در گفت و گوی اختصاصی با «عصر مالی»:

تازه‌واردهای بورس نیازمند هدایت و حمایتند

خواجه نصیری شرط کاهش رفتارهای هیجانی سرمایه گذاران جدید بورسی را فرهنگ سازی و هدایت صحیح این افراد دانست و بر لزوم آگاه‌سازی کدهای جدید نسبت به نحوه بهره‌گیری از فضای مجازی در فرآیند تصمیم‌سازی تاکید کرد.

پایگاه خبری عصر مالی؛محمود رضا خواجه نصیری، نایب رئیس هیات مدیره شرکت بورس و مدیرعامل تامین سرمایه تمدن با اشاره به استقبال سرمایه گذاران جدید از بازارسرمایه گفت: در شرایط کنونی اگر به دنبال ورود سرمایه‌گذاران تازه وارد از مسیر درست بوده و می خواهیم تا این افراد مقصران اصلی بحث‌های هیجانی بازار نباشند، بایستی متولیان امر و سیاستگذاران بازار سرمایه دست به کار شده و حرکت مناسبی برای آن داشته باشند.

وی بابیان اینکه امروزه شبکه‌های مجازی نقش بزرگی در وضعیت تصمیم سازی و مسائل اجتماعی جامعه ما دارند افزود: اگر در شرایط کنونی به هدایت جریان اطلاعاتی که از سوی شبکه‌های فضای مجازی، ابزار‌های بدون مجوز و غیر علمی و همچنین غیر کارشناسی؛ معترض هستیم باید مدنظر داشته باشیم که راه حل رفع این بحران، مسدود کردن شبکه‌های مجازی نبوده و با این نوع محدودیت‌ها نمیتوانیم جلوی این تاثیرگذاری را بگیریم.

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن تصریح کرد: در چنین شرایطی باید در دو جهت هدف گذاری کرد نخست؛ افزایش توان اطلاع رسانی درست و سالم و دوم ارایه ابزار‌های هوشمند برای سرمایه‌گذار تا پیرو آن بتوانیم نسبت به تقویت سرمایه گذاری و فرهنگ سازی در این زمینه اقدام کنیم.

به گفته خواجه نصیری درصورت بهره گیری از چنین رویه‌ای می‌توان شرایط را به گونه‌ای مهیا کرد تا خود مردم در انتخاب میان شبکه‌های مجازی غیر مجاز، غیر رسمی و بعضاً غیر کارشناسی، نسبت به انتخاب شبکه‌های کارشناسی و رسمی اقدام خواهند کرد.

نایب رییس هیات مدیره شرکت بورس تصریح کرد: اگراستفاده از اطلاعات و دانش بورسی که از طریق شبکه‌های مجازی هدایت می‌شود مورد نقد و انتقاد متولیان و کارشناسان قرار دارد راه حل رفع آن ممنوعیت و محدودیت استفاده از این شبکه‌های مجازی نیست بلکه باید تلاش شود تا درکناراین شبکه‌های مجازی؛ در گاهی برای جذب مردم از سوی شبکه‌های مجازی به سمت فضای سرمایه‌گذاری هوشمند مهیا شود.

خواجه نصیری با تاکید بر نقش سازمان بورس و همچنین سایر بورس‌های فعال درکشور خاطرنشان کرد: برای اجرایی شدن این مساله؛ سازمان بورس؛ بورس‌ها و کلیه نهاد‌های مالی کشور باید به شکل هماهنگ و دسته جمعی توان ویژه‌ای را برای افزایش چنین درگاه‌هایی با امکان دسترسی آسان‌تر مردم به صندوق‌های سرمایه گذاری، مشاوره‌های سرملایه گذاری و سیستم‌های سرمایه گذاری هوشمند را تخصیص دهند.

به گفته وی در صورت بروز چنین اتفاقی در صورتی که مردم آگاهی کافی برای عدم استفاده از این ابزار‌های غیرمجاز وغیرکارشناسی وهمچنین مخاطراتی که این شبکه‌ها برای آن‌ها وسرمایه هایشان دارد، را کسب کنند، آنگاه در انتخاب میان این درگاه‌های تخصصی و رسمی و شبکه‌های مجازی غیر مجاز قطعا درگاه‌های تخصصی را انتخاب خواهند کرد.

خواجه نصیری تصریح کرد: در صورت مهیا شدن دسترسی آسان عموم مردم به درگاه‌های شناخته شده بازار سرمایه؛ مردم از این درگاه‌های رسمی، مورد اعتماد و شناخته شده استفاده کرده و بدین ترتیب تمام خدمات مالی و سرمایه گذاری خود را از این مسیر درست دنبال خواهند کرد.

نایب رییس هیات مدیره شرکت بورس افزود: برای تحقق این مهم تنها راه این است که متولیان بازار سرمایه با صرف هزینه و سرمایه گذاری نسبت فرهنگ‌سازی دراین زمینه اقدام کرده تا مردم آسان‌تر و راحت از شبکه‌های مجازی به سمت درگاه‌های تخصصی و کارآمد سوق پیدا کنند.

خواجه نصیری تصریح کرد: این اقدام دیر یا زود باید توسط متولیان بازار سرمایه انجام شود و سازمان بورس باید شخصاً در این فضا وارد شده و شرایط را به گونه‌ای مهیا کند تا دسترسی لازم برای مردم میسر شود تا مردم متوجه شوند که اگر مردم از این درگاه‌های رسمی برای سرمایه گذاری اقدام کنند، تحت حمایت بوده و اطلاعات صحیح و انتخاب درست را خواهند داشت و طبیعتاً پیرو آن ریسک سرمایه گذاری‌های آن‌ها کاهش یافته و احتمال موفقیت آن‌ها افزایش می‌یابد.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

ادامه جهاد در فلسطین

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز (جمعه) در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس با اشاره به گشوده شدن فصل جدیدی در مبارزه برای فلسطین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و ظهور جبهه مقاومت و تغییر موازنه قدرت به نفع مبارزان، هفت توصیه مهم را در خصوص ادامه جهاد بزرگ و مقدس کنونی بیان و تأکید کردند: اصلی‌ترین توصیه، تداوم مبارزه و گسترش عرصه جهاد در همه سرزمین‌های فلسطینی است و بی‌گمان ویروس صهیونیسم دیری نمی‌پیماید و با همت و ایمان و غیرت جوانان، از این منطقه ریشه‌کن و ازاله خواهد شد.
ادامه جهاد در فلسطین
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها