• کد خبر: ۳۲۵۰۶
  • تعداد بازدید: ۴۰۷
عضو کمیسیون بودجه مجلس مطرح کرد؛

ورود فناوری‌های جدید به شبکه بانکی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: نوآوری‌های رخ داده در شبکه بانکی توانسته مشکلات واحد‌های تولیدی را مرتفع کند.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ محمد فیضی با بیان اینکه الکترونیکی شدن همه امور در حوزه شبکه بانکی توانسته علاوه بر کاهش هزینه‌ها به افزایش دقت نظر کابران کمک کند، گفت: با توجه به پیشرفت‌های اخیری که رخ داده انتظار می‌رود بانک‌ها به جای توسعه شعب فیزیکی بر رونمایی از فناوری‌های جدید تمرکز کنند.
نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه اساس ورود تکنولوژی در عرصه‌های مختلف کاهش هزینه‌ها و بهره وری بیشتر است، افزود: خوشبختانه در سال‌های اخیر همسو با سیستمی شدن امور در شبکه بانکی بی عدالتی در ارایه تسهیلات و همچنین مفاسد اقتصادی کاهش چشمگیری یافته است.
فیضی با بیان اینکه سرمایه گذاری در مسیر رشد هر چه بیشتر تکنولوژی‌های بانکی به مثابه هزینه نیست، تصریح کرد: در کشور‌های پیشرفته با رونمایی از فناوری‌های جدید در حوزه بانکی توانسته اند اقتصادی به نسبت در خور و متعالی رقم بزنند.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه بانک‌ها باید با ارتباط مناسب با فین‌تک‌ها و استارتاپ‌های جدید نوآوری‌های خود را به روز کنند، گفت: بسیاری از نوآوری‌های رخ داده در شبکه بانکی توانسته اند حتی مشکلات واحد‌های تولیدی را نیز مرتفع کنند.
فیضی ادامه داد: یکی از اقداماتی که می‌تواند شبکه بانکی را تقویت کند این است که بتواند با حمایت از نوآوری‌های جدید هر روز دستاوری داشته باشد. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بانک مرکزی باید با ایجاد رقابتی سالم میان بانک‌ها در مسیر نوآوری‌های هر روزه بتواند در بهبود وضعیت اقتصادی کشور گام بردارد.

منبع: ایبِنا
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

ادامه جهاد در فلسطین

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز (جمعه) در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس با اشاره به گشوده شدن فصل جدیدی در مبارزه برای فلسطین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و ظهور جبهه مقاومت و تغییر موازنه قدرت به نفع مبارزان، هفت توصیه مهم را در خصوص ادامه جهاد بزرگ و مقدس کنونی بیان و تأکید کردند: اصلی‌ترین توصیه، تداوم مبارزه و گسترش عرصه جهاد در همه سرزمین‌های فلسطینی است و بی‌گمان ویروس صهیونیسم دیری نمی‌پیماید و با همت و ایمان و غیرت جوانان، از این منطقه ریشه‌کن و ازاله خواهد شد.
ادامه جهاد در فلسطین
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها