• کد خبر: ۳۲۵۲۱
  • تعداد بازدید: ۳۲۳
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

گرانی چراغ خاموش کالا‌های اساسی/چرا با وجود ثبات نرخ ارز قیمت‌ها بالا می‌رود؟

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تقریبا در سال جاری نرخ دلار کاهش یافته و روندی با ثباتی داشته، حال سوال اینجاست که با این وجود، چرا قیمت کالا‌های اساسی در سال جاری در چندین مرحله افزایش یافته است.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ قرجه طیار عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگویی با انتقاد از افزایش تدریجی قیمت کالا‌های اساسی، گفت: متأسفانه قیمت کالا‌های اساسی در چند ماه اخیر افزایش یافته و این روند به صورت تدریجی در حال شکل گرفتن است و شرکت‌ها و کارخانه‌ها قیمت محصولاتشان را به صورت چراغ خاموش بالا می‌برند.

چرا قیمت کالا‌های اساسی با وجود ثبات بازار ارز در چندین مرحله افزایش یافته است
نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در سال گذشته شاهد افزایش چند صد درصدی قیمت کالا‌های اساسی بودیم، در آن زمان وقتی به این مسئله اعتراض می‌کردیم، مدیران کارخانجات اعلام می‌کردند که به دلیل افزایش نرخ دلار و تلاطمات بازار، قیمت‌ها را بالا برده اند و فروش محصول به قیمت قبلی برای آن‌ها توجیه اقتصادی ندارد.
وی گفت:تقریبا در سال جاری نرخ دلار کاهش یافته و روندی با ثباتی داشته، حال سوال اینجاست که با این وجود، چرا قیمت کالا‌های اساسی در سال جاری در چندین مرحله افزایش یافته است.

قیمت کالا‌های اساسی با وجود ثبات قیمت بنزین مدام بالا می‌رود
طیار تصریح کرد: یکی دیگر از دلایل همیشگی افزایش نرخ کالا‌های اساسی، افزایش قیمت سوخت است، اما قیمت بنزین و حامل‌های انرژی نیز در سال‌های اخیر افزایش نیافته، بنابر این کارخانه‌ها نمی‌توانند با این بهانه قیمت‌ها را بالا ببرند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه متأسفانه به دلیل گرانی کالا‌های اساسی، سفره مردم روز به روز در حال کوچک‌تر شدن است، افزود: وزارت صمت، سازمان تعزیرات و سازمان حمایت از مصرف کننده یک بار برای همیشه باید جلوی سوء استفاده کارخانجات را بگیرد و با متخلفان برخورد جدی کند، زیرا نمی‌شود که قیمت یک محصول طی یک سال چندبار افزایش یابد.
منبع: خبرگزاری خانه ملت
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها