• کد خبر: ۳۲۵۴۹
  • تعداد بازدید: ۳۳۰
با پذیرش هیات مدیره بازار سرمایه عربستان سعودی:

بزرگترین عرضه اولیه سهام دنیا کلید خورد

هیات مدیره بازار سرمایه عربستان سعودی پیشنهاد عرضه عمومی سهام دولتی آرامکو سعودی را پذیرفت تا بزرگترین شرکت سهامی عام دنیا عرضه اولیه داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ در بیانیه این سازمان دولتی آمده است که آگهی انتشار سهام شرکت تا آغاز جمع آوری درخواست‌ها منتشر خواهد شد.

در این اطلاعیه آمده است: آگهی انتشار سهام شامل تمامی اطلاعات لازم برای اتخاذ تصمیم گیری سرمایه گذاران از جمله جوانب مالی آن است.

در آن نه تعداد سهامی که ممکن است پیشنهاد شود، ذکر می‌شود نه زمان آغاز جمع آوری درخواست ها، نه محل درج سهام. مجوز لیست طی شش ماه از زمان ارائه معتبر است.

شبکه العربیه با استناد به منابع خود اطلاع داد که روند مشخص کردن قیمت‌ها از ۱۷ نوامبر آغاز شده و ۷ دسامبر به پایان می‌رسد. پیشنهاد می‌شود که ارائه سهام ممکن است از ۴ دسامبر آغاز شود.

پیشتر خبرگزاری رویترز اطلاعاتی را منتشر کرده بود که ولیعهد سعودی محمد بن سلمان آل سعود برای عرضه اولیه سهام آرامکو سعودی موافقت کرده و بیانیه مربوطه روز یکشنبه منتشر شده است.

عرضه عمومی سهام آرامکو سعودی در بورس Tadawul سعودی ارائه می‌شود. در بیانیه شرکت آمده است: «لیست سهام بر پایه بازار Tadawul خواهد بود.» پیشنهاد از فروش بخشی از سهام متعلق به دولت تشکیل می‌شود. بهای نهایی و میزان عرضه پس از تکمیل درخواست‌های سرمایه گذاران اعلام می‌شود.

 

 

 

 

 

 

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

ادامه جهاد در فلسطین

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز (جمعه) در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس با اشاره به گشوده شدن فصل جدیدی در مبارزه برای فلسطین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و ظهور جبهه مقاومت و تغییر موازنه قدرت به نفع مبارزان، هفت توصیه مهم را در خصوص ادامه جهاد بزرگ و مقدس کنونی بیان و تأکید کردند: اصلی‌ترین توصیه، تداوم مبارزه و گسترش عرصه جهاد در همه سرزمین‌های فلسطینی است و بی‌گمان ویروس صهیونیسم دیری نمی‌پیماید و با همت و ایمان و غیرت جوانان، از این منطقه ریشه‌کن و ازاله خواهد شد.
ادامه جهاد در فلسطین
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها