• کد خبر: ۳۲۵۵۷
  • تعداد بازدید: ۳۳۶
در بازارهای جهانی رقم خورد؛

ایستادگی طلا در کانال ۱۵۰۰ دلاری

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۵۱۱ دلار و ۴۲ سنت رسید.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ در حالی که نشانه‌هایی از پیشرفت در مذاکرات تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان و تقویت بازار کار آمریکا موجب افزایش اشتها برای ریسک پذیری شده است، قیمت طلا امروز با کاهش مواجه بود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۵۱۱ دلار و ۴۲ سنت رسید، در حالی که قیمت طلا در بازار امریکا با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۵۱۳ دلار و ۹۰ سنت رسید.
آمریکا و چین روز جمعه اعلام کردند که در مذاکرات مربوط به پایان دادن به اختلافات تجاری ۱۶ ماهه به پیشرفت‌هایی دست یافته اند و به گفته مقامات آمریکایی ممکن است در طی ماه جاری توافقی به امضا برسد.
انتشار آمار‌های اقتصادی مثبت در هفته گذشته که موجب کاهش نگرانی‌ها نسبت به تبعات منفی جنگ تجاری شد نیز موجب ایجاد خوش بینی در بازار‌های جهانی شده است. میزان رشد بازار کار امریکا در ماه اکتبر کمتر از حد انتظار کند شد، در حالی که مشخص شد میزان استخدام‌ها در دو ماه پیش از ان نیز بیشتر از برآورد‌های قبلی بود.
مارگارت یانگ یان، تحلیلگر بازار طلا در موسسه سی ام سی مارکتس در این باره گفت: در کوتاه مدت احساس حاکم بر بازار برای سرمایه گذاری در دارایی‌های پرریسک بسیار خوب است و کسی سراغ بازار طلا نمی‌رود.» وی افزود، اما تضعیف ارزش دلار موجب محدود شدن افت ارزش طلا می‌شود.
پس از آمار‌های نسبتا خوب از بازار کار آمریکا، ارزش دلار در روز جمعه شاهد افزایش بود، اما آمار‌های نه چندان خوب منتشر شده از بخش تولید موجب خنثی شدن رشد ارزش دلار شد.
ارزش دلار در برابر سبد ارز‌های معتبر جهانی روز جمعه در حوالی پایین‌ترین رقم ۳ ماه گذشته در نوسان بود.
یان افزود: در میان مدت و بلند مدت، قیمت طلا همچنان افزایشی خواهد بود، زیرا انتظار می‌رود فدرال رزرو سال آینده نیز برای تقویت اقتصاد آمریکا در آستانه انتخابات دست به کاهش نرخ بهره بزند.
منبع: رویترز
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

ادامه جهاد در فلسطین

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز (جمعه) در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس با اشاره به گشوده شدن فصل جدیدی در مبارزه برای فلسطین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و ظهور جبهه مقاومت و تغییر موازنه قدرت به نفع مبارزان، هفت توصیه مهم را در خصوص ادامه جهاد بزرگ و مقدس کنونی بیان و تأکید کردند: اصلی‌ترین توصیه، تداوم مبارزه و گسترش عرصه جهاد در همه سرزمین‌های فلسطینی است و بی‌گمان ویروس صهیونیسم دیری نمی‌پیماید و با همت و ایمان و غیرت جوانان، از این منطقه ریشه‌کن و ازاله خواهد شد.
ادامه جهاد در فلسطین
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها