• کد خبر: ۳۲۵۶۷
  • تعداد بازدید: ۵۰۸
اینوستینگ بررسی کرد؛

۵ رویداد مهم اقتصادی جهان در روز‌های آینده

بررسی و تحلیل اینوستینگ نشان می‌دهد بازار‌های جهانی طی روز‌های آینده تحت تاثیر ۵ رویداد مهم قرار خواهد داشت.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ نخستین رویداد مهم هفته جاری، اظهارات مقام‌های ارشد فدرال رزرو آمریکا درباره سیاست‌های پولی است. این اظهارات در شرایطی است که فدرال رزرو اخیرا نرخ بهره را برای سومین بار در سال ۲۰۱۹ کاهش داده است. اکنون بازار‌های بین المللی انتظار دارد که فدرال ررزو حداقل تا آوریل آینده بهره را بدون تغییر نگه دارد.
از سوی دیگر انتشار آمار‌های مهم اقتصادی آمریکا از جمله سفارشات صنعتی و آمار‌های تجارت خارجی می‌تواند تاثیر مهمی بر شاخص‌های کلان اقتصادی داشته باشد.
دومین رویداد مهم، سخنرانی کریستین لاگارد رئیس جدید بانک مرکزی اروپا درباره وضعیت اقتصادی منطقه یورو و سیاست‌های پولی است. این سخنرانی دوشنبه در برلین انجام می‌شود.
آلمان قرار است طی روز‌های آینده آمار‌های سفارشات صنعتی و تولیدات صنعتی را منتشر کند و این مساله می‌تواند تا حد زیادی وضعیت منطقه یورو را مشخص کند.
سومین رویداد مهم، تحولات مربوط به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و انتخابات این کشور است.
بانک مرکزی انگلیس پنجشنبه گزارش جدید خود درباره تورم و سیاست‌های پولی را منتشر خواهد کرد. پیش بینی می‌شود بانک مرکزی انگلیس نرخ بهره را در آستانه انتخابات ۱۲ دسامبر در سطح ۰.۷۵ درصد ثابت نگه دارد. اتحادیه اروپا مهلت قانونی برگزیت را تا ۳۱ ژانویه تمدید کرده است. تحلیلگران اقتصادی نسبت به تبعات منفی برگزیت هشدار می‌دهند.
چهارمین رویداد مهم انتشار آمار‌های درآمدی شرکت‌های بزرگ آمریکایی در سه ماه سوم ۲۰۱۹ است. شرکت‌های اپل و فیس بوک از جمله بزرگترین شرکت‌هایی هستند که طی روز‌های آینده عملکرد مالی خود را اعلام خواهند کرد.
پنجمین رویداد مهم نیز تحولات تجاری بین آمریکا و چین است. رابرت لایتهایزر نماینده تجاری و استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در گفتگوی روز جمعه با معاون نخست وزیر چین به پیشرفت‌های مهمی درباره توافق تجاری موقت دو جانبه دست یافته اند.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز اعلام آمادگی کرده است تا یک توافق تجاری را با چین به امضا برساند. هنوز مشخص نیست که آیا چین حاضر به امضای چنین توافقنامه‌ای هست یا نه.


منبع: کالاخبر
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

ادامه جهاد در فلسطین

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز (جمعه) در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس با اشاره به گشوده شدن فصل جدیدی در مبارزه برای فلسطین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و ظهور جبهه مقاومت و تغییر موازنه قدرت به نفع مبارزان، هفت توصیه مهم را در خصوص ادامه جهاد بزرگ و مقدس کنونی بیان و تأکید کردند: اصلی‌ترین توصیه، تداوم مبارزه و گسترش عرصه جهاد در همه سرزمین‌های فلسطینی است و بی‌گمان ویروس صهیونیسم دیری نمی‌پیماید و با همت و ایمان و غیرت جوانان، از این منطقه ریشه‌کن و ازاله خواهد شد.
ادامه جهاد در فلسطین
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها