• کد خبر: ۳۲۵۸۵
  • تعداد بازدید: ۳۶۹
در بازارهای جهانی رقم خورد؛

ثبت دومین روز کاهشی برای فلز زرد

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۵۰۷ دلار و ۳۱ سنت رسید.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ در حالی که امیدواری به انعقاد توافق تجاری موجب تقویت ارزش دلار شده و اشتها برای سرمایه گذاری در بازار‌های پرریسک را بیشتر کرده است، قیمت طلا روز سه شنبه برای دومین جلسه متوالی کاهش داشت.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۵۰۷ دلار و ۳۱ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با ۰.۱ درصد افت به ۱۵۰۹ دلار و ۶۰ سنت رسید.
در حالی که خوش بینی‌ها نسبت به توافق تجاری آمریکا و چین برای پایان دادن به جنگ تعرفه‌ای افزایش یافته و موجب تقویت ارزش پول ملی آمریکا شده است، ارزش دلار در برابر ین ژاپن روز سه شنبه شاهد افزایش بود.
شاخص ارزش دلار در برابر سبد ۶ ارز معتبر جهانی امروز به نزدیکی بالاترین رقم در طی حدود یک هفته گذشته رسید. تقویت ارزش دلار موجب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی می‌شود که از ارز‌های غیردلاری استفاده می‌کنند. ارزش سهام‌های آسیایی نیز به دلیل امیدواری به حل اختلافات تجاری آمریکا و چین و خوش بینی به وضعیت اقتصادی آمریکا به نزدیکی بالاترین رقم‌های ماه جولای رسید.
پکن و واشنگتن در روز‌های اخیر نشانه‌هایی از پیشرفت در مذاکرات تجاری را نشان داده اند. روزنامه فایننشال تامیز دیروز گزارش داد که دولت آمریکا در حال بررسی لغو برخی تعرفه‌های وضع شده علیه کالا‌های چینی است.
فدرال رزرو آمریکا از ابتدای امسال تاکنون ۳ نوبت نرخ بهره را کاهش داده، اما آمار‌های اقتصادی اخیر منتشر شده نشان می‌دهد که چشم انداز بزرگترین اقتصاد جهان آنگونه که برخی تصور می‌کردند نگران کننده نیست.
پس از آنکه هفته گذشته اعلام شد که رشد اشتغالزایی در آمریکا در ماه اکتبر کمتر از آنچه تصور می‌شد کند شده است، اکنون سرمایه گذاران منتظر انتشار سایر گزارش‌های اقتصادی هستند که برآورد بهتری از آخرین وضعیت اقتصاد آمریکا به دست بیاورند.

 
 


منبع: رویترز
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها