• کد خبر: ۳۲۶۴۷
  • تعداد بازدید: ۳۱۴
رئیس شورای ملی زعفران:

زعفران بسته‌بندی هم در بورس کالا عرضه شود

رئیس شورای ملی زعفران با اشاره به اینکه بورس کالا به شفاف سازی قیمت زعفران کمک می‌کند، گفت: زعفران بسته بندی هم باید در داخل بورس وارد شود و به بازاریابی و بازارسازی بسته بندی زعفران کمک کند.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ محسن احتشام با اشاره به اینکه شورای ملی زعفران، رسالت سازماندهی و مدیریت بر فرآیند تولید زعفران را دارد، افزود: در راستای این وظایف، طرح جهش صادرات زعفران و برنامه ریزی راهبردی برای توسعه بازار و بازاریابی زعفران را به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه کردیم تا با اجرای این طرح، نقاط ضعف مان را در چرخه فرآیند بازار جهانی این محصول برطرف کنیم.
وی ادامه داد:اما هنوز ابلاغیه‌ای دراین باره از سوی دولت به ما نرسیده است و امیدواریم هر چه زودتر این طرح توسط دولت تصویب شود که بخش خصوصی بتواند برای صادرات و بازاریابی این محصول راهبردی، فرآیند را ایجاد کند.
احتشام با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تصویب این طرح، مصصم است، اضافه کرد: در زمینه نشان سازی نیاز به یک نشان داریم تا زعفران ایران با یک نام و نشان ملی صادر شود که در این راستا شورای ملی زعفران این کار را انجام داده و این نشان در داخل ثبت شده است.
رئیس شورای ملی زعفران ادامه داد: منتظریم تا بودجه‌ای تصویب و صندوقی تشکیل شود تا این نشان ملی، ثبت جهانی شود و زعفرانی که از ایران صادر می‌شود با این نشان ملی باشد.
او با اشاره به اینکه بورس کالا می‌تواند به شفاف سازی قیمت زعفران کمک می‌کند، افزود: زعفران بسته بندی هم یاید در داخل بورس وارد شود و به بازاریابی و بازارسازی بسته بندی زعفران کمک کند.
وی گفت: در راستای اقتصاد مقاومتی باید از خام فروشی زعفران جلوگیری کنیم.
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها