• کد خبر: ۳۲۶۵۶
  • تعداد بازدید: ۴۴۲
اهداف برگزاری ششمین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه:

توسعه اقتصادی و جذب نقدینگی خارجی؛ اهداف برگزاری کیش اینوکس۲۰۱۹

بر اساس اهداف تعیین شده حداقل ۱۰ راهبرد کلان اقتصادی در ششمین نمایشگاه کیش اینوکس و فرصت‌های سرمایه‌گذاری با حضور مقامات داخلی و خارجی مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ در نشست خبری ششمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی و یازدهمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری کشور اعلام شد: نقش بازار سرمایه در رونق تولید، هدایت نقدینگی‌های سرگردان به سمت تولید، معرفی ابزار‌ها و روش‌های نوین تامین مالی، معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری کشور در حوزه‌های استراتژیک، گسترش ارتباطات تجاری و اقتصادی با کشور‌های همسایه، همجوار و کشور‌های دوست، توسعه سرمایه گذاری و کارآفرینی در مناطق آزاد، جذب سرمایه گذاری خارجی در ابعاد منطقه‌ای و جهانی و نقش صنعت بیمه در توسعه اقتصادی کشور محور‌های اصلی است.

 

تقویت نقش بازار سرمایه

ناصر آخوندی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه ازاد کیش در این نشست خبری اعلام کرد: مناطق آزاد ارتباطی مناسبی با بازار سرمایه نداشتند، اما امسال نقش بازار سرمایه را به صورت اجرایی با دو موضوع (نقش بازار سرمایه در رونق تولید، هدایت نقدینگی) برای ارتقای و ظرفیت سرمایه گذاری در این بازار عملیاتی می‌کنیم. معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه ازاد کیش گفت: قانون مناطق آزاد مترقی و بهینه است، اما باید مشوق‌های اقتصادی جذاب تری با کمک دولت صورت بگیرد.

 

راه اندازی بورس بین الملل

وی در ادامه گفت: انتشار اوراق صکوک، صندوق‌های زمین و ساختمان، راه اندازی بورس بین الملل، راه اندازی هلدینگ، شرکت تامین سرمایه برای مناطق آزاد، تامین‌مالی از طریق اوراق منفعت، راه اندازی صندوق‌های سرمایه گذاری و ... را در دست اقدام داریم.

 

انتشار ۳۰۰۰ میلیارد تومان اوراق صکوک

همچنین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه ازاد کیش در این نشست خبری با اعلام این که انتشار ۳۰۰۰ میلیارد تومان اوراق صکوک برای اولین بار در مناطق آزاد فردا دوشنبه صورت می‌گیرد افزود: در طی سال‌های اخیر فشار‌ها را تحمل کرده ایم، اما فرصت سازی‌های بزرگی را برای توسعه روابط اقتصادی بین کشور‌های منطقه ایجاد شده است.

 

حضور مقامات بلندپایه

وی در ادامه گفت: این رویداد یک تلفیق مناسب بین بازار‌های مالی کشور است که با حضور مقامات بلندپایه سطوح اجرایی کشور و دولت در سطح معاون ریس جمهور و تعدادی از وزرا همراه خواهد شد.

 

اجرایی شدن ۲۸۴ طرح

مظفری در ادامه گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته تا سال ۱۴۰۰ بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه در جزیره کیش و ۲۸۴ طرح در مناطق آزاد اجرایی می‌شود و که بخشی از این طرح‌ها در نمایشگاه رونمایی می‌شود. وی تصریح کرد: افتتاح مرکز فناوری‌های نوین با ۱۶۰ دفتر برای استارت آپ‌ها و کلنگ زنی شهرک نوآوری از دیگر برنامه‌هایی است که در نظر داریم آن را پیاده سازی کنیم.

 

حمایت‌های وزرات امور خارجه

کاظم محمدی رییس اداره تنظیم روابط اقتصادی خارجی استان‌های وزارت امور خارجه هم اظهار داشت: رونق تولید و استقلال اقتصادی بعد از تحریم‌ها از تاکیدات مقامات ارشد نظام است که باید از ظرفیت‌ها در همه منطق کشور استقاده کنیم و در عین حال وزرات خارجه موظف است تا برای اعزام هیات‌های اقتصادی خارجی به مناطق آزاد تسهیلاتی را برای استان‌ها ایجاد کند.

وی تاکید کرد: اعزام سفرای خارجی به استان‌ها برای معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری یکی از سیاست‌های تبیین شده در وزارت خارجه است. محمدی گفت: از ۹ محور رویداد دو محور (توسعه سرمایه گذاری و کارآفرینی در مناطق آزاد، جذب سرمایه گذاری خارجی در ابعاد منطقه‌ای و جهانی) در حوزه وظایف وزرات خارجه است که قصد داریم آن‌ها را پوشش دهیم.

 

حضور ۱۰ سفیر

وی با بیان اینکه مناطق آزاد جایگاه مهمی در توسعه اقتصادی کشور دارد اعلام کرد: برای حضور در این رویداد اقتصادی تا به امروز ۱۰ سفیر، ۵ کاردار و ۱۰ رایزن اعلام آمادگی کرده اند.

 

مشارکت ۲۷۰ شرکت داخلی و خارجی

آریا حمیدیان مدیرعامل شرکت بهاران تدبیر کیش و مدیر برگزاری کیش اینوکس با بیان این که ارتقای کیفیت نمایشگاه کیش اینوکس یک اصل همیشگی است، اعلام کرد: در سال خاص اقتصادی، ۲۷۰ شرکت داخلی و خارجی در این رویداد مشارکت کرده اند و حداقل ۳۶ نشست داخلی و بین المللی داخلی و خارجی خواهیم داشت.

وی در ادامه گفت: این رویداد در دو محور داخلی و بین المللی نمایشگاه با موضوعاتی همانند نقش بازار سرمایه در رونق تولید، هدایت نقدینگی‌های سرگردان به سمت تولید، معرفی ابزار‌ها و روش‌های نوین تامین مالی، معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری کشور در حوزه‌های استراتژیک و ... برگزار می‌شود.

حضور هیات‌های اقتصادی و دیپلماتیک بیش از ۱۵ کشور جهان، مشارکت ۴۰ مشارکت کننده بین المللی از ۲۵ کشور و ۲۶۰ مشارکت کننده داخلی، برگزاری بیش از ۳۰۰ ملاقات تجاری بین مشارکت کنندگان، حضور بیش از ۲۰ سخنران کلیدی و بلندپایه از کشور‌های مختلف در پنل‌ها و نشست‌های تخصصی از جمله برنامه‌های این رویداد است.

 

بازیگران اصلی نمایشگاه

بازیگران اصلی نمایشگاه نیز شامل نهاد‌های حاکمیتی و مهم همانند وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امورخارجه، سازمان بورس و اوراق بهادار بانک‌ها و بیمه‌ها است و مشارکت پررنگ بخش خصوصی نیز از جمله اهداف این رویداد است و اپلیکیشن کیش اینوکس یکی از برنامه‌های تازه است که امسال اجرایی می‌شود.

 

 

 

 

منبع:ایبنا

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها