• کد خبر: ۳۲۶۶۱
  • تعداد بازدید: ۳۲۳
سلیمانی در مراسم نواختن زنگ بیمه در مدارس:

ضریب نفوذ بیمه در ایران به استاندارد‌های جهانی نزدیک می‌شود

رییس کل بیمه مرکزی گفت: با تداوم برنامه‌های آموزشی و فرهنگی، ضریب نفوذ بیمه در کشور به سطح استاندارد جهانی نزدیک می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛«غلامرضا سلیمانی» روز یکشنبه در مراسم نواختن زنگ بیمه در مدارس شهر تهران، با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی و تعمیم فرهنگ بیمه، افزود: صنعت بیمه با ورود به مدارس قطعا به خانواده‌ها راه پیدا می‌کند و روند همگانی‌سازی آن شتاب بیشتری خواهد یافت.

رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه آینده روشن کودکان در گرو سرمایه‌گذاری والدین در عرصه بیمه است، ادامه داد: ضریب نفود بیمه در ایران حدود ۲.۴ درصد برآورد می‌شود که با استفاده از فرهنگ‌سازی می‌توان آن را ارتقا داد.

وی به آمار بالای تلفات و خسارت‌های تصادفات رانندگی اشاره کرد و توجه به توسعه صنعت بیمه برای جبران این خسارت‌ها را مورد تاکید قرار داد.

رییس کل بیمه مرکزی پیش از این به ایرنا گفته بود: ایران از نظر ضریب نفوذ بیمه، در دنیا جایگاه ۵۳ و در منطقه حائز رتبه سوم قرار دارد.

به گفته سلیمانی، مطابق آخرین آمارها، کشور ما بر مبنای حق بیمه تولیدی رشته زندگی، در منطقه جایگاه چهارم را در سال ۱۳۹۷ کسب کرده که به معنای ۲ پله صعود طی پنج سال اخیر است.

وی اضافه کرد: به علاوه، در رده‌بندی کشور‌های دنیا از نظر تولید حق بیمه عمر، جمهوری اسلامی ایران در مکان پنجاه و یکم قرار گرفته که نسبت به سال‌های گذشته جایگاه قابل قبول‌تری به حساب می‌آید.

به گزارش ایرنا، ضریب نفوذ بیمه در کشور در دو سال اخیر (۹۶- ۹۷) روندی افزایشی داشته، این درحالی است که میانگین ضریب نفوذ بیمه در جهان در دوره مورد بررسی ثابت مانده و در منطقه (شامل خاورمیانه، قفقاز و آسیای میانه) روندی کاهشی داشته است.

بر این اساس، ضریب نفوذ بیمه در کشور از ۲.۳ درصد در سال ۹۶ به ۲.۴درصد در سال ۹۷ افزایش داشته است که برآورد‌ها از تداوم افزایش در سال ۹۸ حکایت دارد.

 

 

 

 

منبع:ایرنا

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها