• کد خبر: ۳۲۶۶۹
  • تعداد بازدید: ۳۳۶
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تشریح کرد:

راهکار‌های افزایش سرمایه بانک‌ها

قربانی گفت: فروش اوراق مشارکت و جمع‌آوری نقدینگی روشی برای افزایش سرمایه بانک‌هاست که با انجام این مهم، سرعت قدرت وام دهی بانک‌ها به مردم افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ علی قربانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در خصوص راهکار‌های افزایش سرمایه بانک‌ها گفت: یکی از راهکار‌ها برای افزایش سرمایه بانک‌ها ادغام بانک‌ها با یکدیگر است که خوشبختانه طی چند سال اخیر این کار در کشور در حال انجام است.

وی ادامه داد: روش دیگر، تجدید ارزیابی دارایی بانک هاست که در این روش املاکی که در اختیار بانک هاست تجدید ارزیابی میشود به طور مثال املاکی که بانک‌ها در گذشته خریداری کرده اند را اگر بروزرسانی کنند دارایی و ارزش سرمایه شان افزایش پیدا می‌کند.

 

افزایش سرمایه بانک‌ها با فروش اموال مازادشان

قربانی تصریح کرد: فروش اموال مازاد بانک‌ها که جزو سیاست‌های وزارت اقتصاد و دارایی نیز هست که از این طریق بانک‌ها می‌توانند برای افزایش سرمایه شان این اموال را بفروش برسانند. بانک‌ها می‌توانند تعداد مطالبات غیرجاری خود را کاهش داده و بدهی‌ها و معوقات سررسید شده را وصول کنند به ویژه برای افرادی که وام‌های با رقم بالا دریافت کرده اند، زیرا کسانی که وام با مبلغ کم دریافت می‌کنند اکثرا پرداختشان به روز است، ولی کسانی که صد‌ها میلیارد وام گرفته اند عمدتا بازپرداختشان معوق شده و یا مشکوک الوصول است که این روش نیز می‌تواند در افزایش سرمایه بانک‌ها موثر باشد.

 

فروش اوراق مشارکت؛ روشی دیگر برای افزایش سرمایه بانک‌ها

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: فروش اوراق مشارکت و جمع آوری نقدینگی روشی دیگر برای افزایش سرمایه بانک هاست که بدین صورت قدرت وام دهی بانک‌ها به مردم افرایش پیدا می‌کند.

قربانی خاطرنشان کرد: روش دیگر، پرداخت بدهی دولت به بانک هاست که دولت می‌تواند با پرداخت بدهی‌های خود به بانک‌ها و بانک مرکزی، میزان سرمایه آن‌ها را بالا ببرد.

 

 

 

 

 

منبع:خانه ملت

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر مطلق اهداف مهم دولت است

رئیس‌جمهور، ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر مطلق را ۲ هدف مهم دولت دوازدهم توصیف کرد و با تأکید بر اینکه دولت تمام توان خود را برای تحقق آن بکار گرفته است، اظهارداشت: در شرایط خاص منطقه‌ای و جهانی که در آن قرار گرفته‌ایم از همه دستگاه‌ها و رسانه ملی، روزنامه‌ها و فضای حقیقی و مجازی، درخواست می‌کنم که واقعیت‌ را به درستی به مردم اطلاع‌رسانی کند.
ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر مطلق اهداف مهم دولت است
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها