• کد خبر: ۳۲۹۳۶
  • تعداد بازدید: ۳۴۴
کارشناس بورس انرژی در گفتگو با عصر مالی:

اولین عرضه‌های دریایی امروز در بورس انرژی

نفت سنگین، سفید و سبک فوب بندرعباس برای اولین بار از طریق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به صورت دریایی روز سه شنبه عرضه می‌شود.
پایگاه خبری عصر مالی، مینا هرمزی: علیرضا نوبخت کارشناس بورس انرژی با بیان مطلب فوق گفت: در بورس انرژی اولین عرضه‌های دریایی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی با نفت سنگین و نفت سفید شروع شد که امروز عرضه نفت سنگین، سفید و سبک فوب بندرعباس هم به صورت دریایی انجام می‌شود.
وی اظهار داشت: حجم این معامله ۳۵ هزار تن است و با توجه به اینکه این حجم معامله، تازه آغاز شده به نظر می‌رسد خیلی معامله موفقی در این هفته نداشته باشد، اما نسبت به تداوم عرضه قطعا مشتریان زیادی در حوزه دریایی فعالند که خواهان این موضوع هستند که به نظر می‌رسد عرضه دریایی موفق خواهد شد.
این کارشناس بورس خاطر نشان ساخت: عرضه از طریق شرکت ملی نفت ایران برای مقاصد دریایی از مسیر بورس یک فرصتی است تا خریدارانی که مایل به تحویل دریایی هستند بتوانند از این فرصت استفاده کنند و هم به لحاظ حجم عرضه‌ها بتوان توسعه‌های خوبی در این بازار انجام داد.
وی در پایان تصریح کرد: همانطور که خریداران علاقه‌مند هستند تا در بورس و در یک محیط شفاف خرید خود را انجام دهند قطعا برای حفظ حقوق کشور و عرضه کنندگان نیز از راهکار‌های مناسب استفاده می‌شود.
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها