• کد خبر: ۳۲۹۹۷
  • تعداد بازدید: ۲۲۱
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

دولت خسارت ناشی از نبود اینترنت برای کسب و کار‌های مجازی را جبران کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: نبود اینترنت امنیت کشور را حفظ کرد، اما برای جلوگیری از وارد شدن خسارت زیاد به کسب و کار‌های اینترنتی باید اینترنت داخلی را تقویت می‌کردیم.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ ولی ملکی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگویی در خصوص خسارت وارده به کسب و کار‌های مجازی با نبود اینترنت گفت: توطئه‌ای که دشمنان کشورمان از خارج برای ایران تدارک دیده بودند سبب شد که عوامل وابسته به آن‌ها در داخل به بانک ها، تاسیسات ارتباطی و... خسارات زیادی وارد کنند چنانچه این موارد را کنار هم قرار دهیم خواهیم دید که خسارتی که دشمنان از طریق اینترنت و ارتباط گرفتن با عوامل داخلی می‌خواستند به امنیت کشور وارد کنند در مقابل خسارت نبود اینترنت برای کسب و کار‌های مجازی، بیشتر می‌شد.

قطع کردن اینترنت راهکار موثر برای مقابله با دشمنان خارجی بود
وی با اشاره به اینکه قطع کردن اینترنت یکی از راهکار‌های موثر دولت و شورای عالی امنیت ملی در راستای قطع ارتباط اشرار با عوامل بیرونی بود افزود: علیرغم اینکه نبود اینترنت امنیت کشور را حفظ کرد، اما برای جلوگیری از وارد شدن خسارت زیاد به کسب و کار‌های اینترنتی باید اینترنت داخلی را تقویت می‌کردیم.
ملکی ادامه داد: زمانی‌که شورای عالی امنیت ملی تصمیم گرفته و مسئولیت آن را به وزارت کشور محول می‌کند یقینا چاره‌ای جز اجرای آن نبوده است، زیرا مسائل امنیتی و توطئه‌های چیده شده حاد‌تر از این مسائل بوده است.

دولت باید برای جبران خسارت طول چند روز قطعی اینترنت تسهیلات و تمهیداتی بیاندیشند
عضو کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: باید از دولت در خصوص اینکه برای جبران خسارت چه تمهیداتی اندیشیده اند سوال کنیم و خواسته مان از وزیر ارتباطات این است باید برای جبران خسارت طول این چند روز تسهیلات و تمهیداتی بیاندیشند.
وی افزود: ما باید اینترنت ملی را جدی‌تر پیگیری کنیم، زیرا در وقوع چنین حوادثی اهمیت موضوع نمود پیدا می‌کند و باید بیشترین بها را به اینترنت ملی داد.


 
منبع: خبرگزاری خانه ملت
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر مطلق اهداف مهم دولت است

رئیس‌جمهور، ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر مطلق را ۲ هدف مهم دولت دوازدهم توصیف کرد و با تأکید بر اینکه دولت تمام توان خود را برای تحقق آن بکار گرفته است، اظهارداشت: در شرایط خاص منطقه‌ای و جهانی که در آن قرار گرفته‌ایم از همه دستگاه‌ها و رسانه ملی، روزنامه‌ها و فضای حقیقی و مجازی، درخواست می‌کنم که واقعیت‌ را به درستی به مردم اطلاع‌رسانی کند.
ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر مطلق اهداف مهم دولت است
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها