• کد خبر: ۳۳۰۰۱
  • تعداد بازدید: ۳۱۷
بر اساس تازه‌ترین آمار وزارت ارتباطات:

۶۷ میلیون ایرانی به دهکده جهانی اینترنت بازگشته‌اند

طبق جدیدترین گزارش منتشره از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از وضعیت فناوری اطلاعات و ارتباطات، ۶۷ میلیون کاربر ایرانی به اینترنت دسترسی دارند که ضریب نفوذ پهن باند موبایل ۷۶ درصد است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری عصر مالی؛ جدیدترین گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات در زمینه وضعیت فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور حاکی از آن است که تا پایان شهریورماه سال جاری تعداد مشترکان اینترنت پهن باند در سراسر کشور به ۶۷ میلیون و ۶۸۷ هزار نفر و ضریب نفوذ اینترنت در کشور به ۸۱.۴۸ درصد رسیده که نسبت به گزارش منتشر شده قبلی نشان از رشد دارد که از عوامل آن توسعه دسترسی به نسل سوم و چهارم ارتباطات موبایل در روستا‌ها می‌توان اشاره داشت.

بر اساس اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، میزان دسترسی کاربران اینترنت در کشور از طریق ارتباطات ثابت از جمله ADSL تا پایان شهریورماه بالغ بر ۴ میلیون و ۶۹ هزار و ۲۲۷ نفر بوده که باعث شده تا ارتباطات ثابت از سهم کل ارتباطات پهن باند در کشور صررفا ۴.۹۰ درصد ضریب نفوذ را به خود اختصاص دهد؛ این در حالی است که در همین مدت ۶۳ میلیون و ۶۱۷ هزار و ۷۷۷ نفر برای دسترسی به شبکه اینترنت از خدمات پهن باند موبایل استفاده می‌کنندکه باعث شده تا ضریب نفوذ اینترنت پهن باند تلفن همراه به ۷۶.۵۸ درصد باشد؛ در واقع این موضوع نشان از تمایل شهروندان برای استفاده از اینترنت با استفاده از اینترنت موبایل دارد.

بر اساس آمار، ۹۳.۹ درصد کاربران اینترنت از طریق پهن باند تلفن همراه و نسل سوم و چهارم تلفن به اینترنت دسترسی دارند این در حالی است که کاربران بخش DSL در حدود ۵.۸۸ درصد و کاربران بخش ارتباطات ثابت فناوری فیبر FTTX کمتر از یک درصد هستند.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

خریداران سهام دولتی برای اضافه برداشت پول‌شان به بانک و کارگزاری مراجعه کنند

در حالیکه قرار بود تا پایان خرداد اضافه برداشت خرید سهام دولتی به حساب سهام‌داران برگردد، همچنان پول برخی سهامداران برنگشته که معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد: این پول نزد ما نیست و به بانک‌ها برگشته است؛ لذا کسانی که از طریق بانک برای خرید سهام دولتی اقدام کرده‌اند و اضافه برداشت داشته‌اند، به بانک خود مراجعه کنند و درخواست برگشت آن را بدهند. همچنین افرادی که از طریق کارگزاری سهام خریده‌اند و با این مشکل روبرو هستند، به کارگزاری خود مراجعه کنند.
خریداران سهام دولتی برای اضافه برداشت پول‌شان به بانک و کارگزاری مراجعه کنند
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها