• کد خبر: ۳۳۰۰۳
  • تعداد بازدید: ۲۷۵
رئیس پژوهشگاه بیمه خبر داد:

رشد سالانه ۸ درصدی ضریب نفوذ بیمه در کشور

رئیس پژوهشگاه بیمه گفت: بررسی عملکرد در یک دهه گذشته نشان می‌دهد ضریب نفوذ بیمه در کشور سالانه هشت درصد رشد کرده است، درحالی که ضریب نفوذ بیمه در اوایل دهه ۹۰ رقم ۱.۱ درصد بود.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛«حمید کردبچه» روز شنبه در نشست خبری پیرامون افزایش ضریب نفوذ بیمه افزود: ضریب نفوذ بیمه از ۱.۱ درصد در اوایل دهه ۹۰ به ۲.۳۸ درصد در سال ۹۷ رسید و نشان دهنده روند رو به رشد عملکرد در این زمینه است.

رییس پژوهشگاه بیمه با بیان اینکه ضریب نفوذ بیمه در جهان حدود ۶ درصد است، اضافه کرد: براساس برنامه ششم توسعه (۱۴۰۰- ۱۳۹۶) دستیابی به ضریب نفوذ بیمه هفت درصدی هدفگذاری شده که فاصله زیادی با آن وجود دارد.

به گفته کردبچه، با روند رشد فعلی دستیابی به ضریب نفوذ هفت درصدی، حدود ۱۵ سال طول خواهد کشید، در عین حال سهم بیمه‌های زندگی از کل صنعت بیمه، ۱۴.۵ درصد است، در حالی که میانگین جهانی این نرخ ۵۲ درصد است.

رییس پژوهشگاه بیمه اضافه کرد: بیمه‌های زندگی علاوه بر جنبه پوشش ریسک به عنوان ابزار سرمایه گذاری نیز به شما رفته و شرایط خاص خود را دارند.

وی خاطر نشان کرد: امروز با توجه به شرایط اقتصادی کشور، رسیدن به سهم ۵۲ درصدی از مجموع پرتفوی بیمه‌ای کشور دشوار است و در زمینه ابزارسازی برای صنعت بیمه در کشور، کند حرکت کرده ایم و گروه‌هایی در پژوهشکده بیمه برای بررسی این ابزار‌های جدید تشکیل شده است.

رییس پژوهشگاه بیمه درباره اخذ مالیات از صنعت بیمه نیز گفت: پیگیری‌های لازم توسط پژوشکده و مدیران صنعت بیمه درباره لغو مالیات بر ارزش افزوده از خدمات بیمه در حال انجام است.

کردبچه با اشاره به برگزاری یست و ششمین همایش ملی بیمه و توسعه گفت: این همایش از ۱۲ آذر ماه در مرکز همایش‌های دانشگاه الزهرا آغاز به کار می‌کند و در مدت دو روزه برپایی آن "افزایش ضریب نفوذ بیمه؛ چالش‌ها و راهکارها" به همراه مسایل و مشکلات صنعت بیمه همسو با محور‌های اصلی بررسی می‌شود.

 

 

 

 

 

منبع:ایرنا

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

خریداران سهام دولتی برای اضافه برداشت پول‌شان به بانک و کارگزاری مراجعه کنند

در حالیکه قرار بود تا پایان خرداد اضافه برداشت خرید سهام دولتی به حساب سهام‌داران برگردد، همچنان پول برخی سهامداران برنگشته که معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد: این پول نزد ما نیست و به بانک‌ها برگشته است؛ لذا کسانی که از طریق بانک برای خرید سهام دولتی اقدام کرده‌اند و اضافه برداشت داشته‌اند، به بانک خود مراجعه کنند و درخواست برگشت آن را بدهند. همچنین افرادی که از طریق کارگزاری سهام خریده‌اند و با این مشکل روبرو هستند، به کارگزاری خود مراجعه کنند.
خریداران سهام دولتی برای اضافه برداشت پول‌شان به بانک و کارگزاری مراجعه کنند
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها