• کد خبر: ۳۳۰۲۶
  • تعداد بازدید: ۲۹۰
رییس سازمان حسابرسی تاکید کرد:

بانک‌های اسلامی محدودیت جغرافیایی ندارند

رییس سازمان حسابرسی می‌گوید بانک‌های اسلامی با محدودیت مرز‌های جغرافیایی برای جذب منابع مالی مواجه نیستند و دید ابزار‌های مالی اسلامی جهانی است.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ موسی بزرگ اصل امروز در پنجمین همایش انجمن مالی اسلامی با موضوع بازار مالی اسلامی، رونق تولید، چالش‌ها و راهکارها، اظهار داشت: موضوع مهمی است و من چندین سال درباره موضوع حفظ ارزش پول مطالعاتی داشتم، خوشبختانه حاصل فقه پویا است و امروز راه حلی برای آن ارائه شده است.

وی ادامه داد: حسابداری و حسابرسی اسلامی پیش از این از نظر نظری و کاربردی مطرح شده و از بُعد نظری تفاوتی که با کشور‌های غربی داریم، بحث نظری سود است. در اسلام، مسلمانان به دنبال حداکثرسازی سود نیستند، زیرا سود متناسب با شرایط و اهداف محیط اقتصادی تعیین می‌شود.

رییس سازمان حسابرسی تصریح کرد: در بُعد کاربردی نیز سال‌ها است که سازمان حسابداری و حسابرسی اسلامی در بحرین شکل گرفته که ما نقشی در آن نداریم و دو مرکز تدوین استاندارد و کمیته شریعت دارند که مختص بررسی پیچیدگی‌ها و تفاوت‌های معاملات در فقه شیعه و سنی است.

بزرگ اصل افزود: بانک‌های اسلامی همچنین با عدم محدودیت مرز‌های جغرافیایی برای جذب منابع مالی مواجه هستند و دید ابزار‌های مالی اسلامی جهانی است. به همین دلیل وقتی یک بانک اسلامی قصد جذب منابع در سطح بین المللی دارد، تکلیف مشخصی دارد و هیات استاندارد‌های حسابداری، استاندارد‌های لازم را ایجاد می‌کند.

 

 

 

 

 

منبع:ایبنا

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها