• کد خبر: ۳۳۰۳۸
  • تعداد بازدید: ۲۴۷
عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد؛

لزوم تقویت ساخت و ساز با افزایش تسهیلات مسکن

کیانپور گفت: در صورتی که میزان تولید مسکن افزایش نیافته و تنها مسئولان به دنبال افزایش تسهیلات خرید مسکن باشند، بازار دچار تورم و افزایش قیمت خواهد شد که این مسئله به زیان خریداران خواهد بود.

مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به درخواست اتحادیه مشاوران املاک برای افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن، گفت: در شرایط کنونی مردم از قدرت مالی کافی برای خرید مسکن برخوردار نیستند که این مسئله به دلیل افزایش بالای قیمت مسکن در دو سال اخیر است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای بازگشت رونق به بازار مسکن راه کار‌های متفاوتی وجود دارد، افزایش تسهیلات ساخت مسکن، افزایش تسهیلات خرید مسکن، ارائه زمین رایگان به سازندگان و اعمال معافیت‌های مالیاتی و عوارضی از جمله راه کار‌ها برای رونق گرفتن بازار است.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی برخی کارشناسان، افزایش وام خرید مسکن را راه کار مناسبی برای بهبود بازار مسکن می‌دانند؛ آن‌ها معتقدند که با افزایش تسهیلات، قدرت مالی خریداران بالا رفته و این مسئله موجب افزایش معاملات و رونق گرفتن بازار مسکن می‌شود.

 

افزایش تسهیلات خرید مسکن باید با تقویت ساخت و ساز همراه باشد

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: به نظر می‌رسد که افزایش تسهیلات خرید مسکن روشی قابل قبولی است، به شرط آنکه هم راستای افزایش تسهیلات، میزان تولید مسکن نیز افزایش یابد.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: قطعا در صورتی که میزان تولید مسکن افزایش نیافته و تنها مسئولان به دنبال افزایش تسهیلات خرید مسکن باشند، بازار دچار تورم و افزایش قیمت خواهد شد که این مسئله به ضرر خریداران خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

منبع:خانه ملت

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها