• کد خبر: ۳۳۰۴۵
  • تعداد بازدید: ۱۷۱۱
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد:

صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، نیاز اقتصاد کشور

سرمایه گذاری خطرپذیر بخشی است که سالیان سال در اقتصاد کشور ما مغفول مانده است و توسعه این نوع سرمایه‌گذاری برای کشور ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در آیین رونمایی و پذیره نویسی فراصندوق ستارگان گفت: از تاسیس این صندوق بسیار خوشحالم به این دلیل که ما بیش از یک سال به دنبال ایجاد این نهاد در سازمان بورس و دیگر نهاد‌های بزرگ کشور بودیم و هم اکنون با کمک سازمان بورس، دانشگاه آزاد اسلامی و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) توانستیم این صندوق را به عنوان یک نهاد مالی در اقتصاد کشور ایجاد کنیم.

ستاری در ادامه افزود: سرمایه گذاری‌های خطرپذیر بخشی است که متاسفانه سالیان سال در اقتصاد کشور ما مغفول مانده و توسعه این نوع سرمایه گذاری‌ها در کنار بحث اعطای تسهیلات بانک‌ها می‌تواند برای حوزه اقتصاد دانش بنیان کشور تأمین مالی کند.

وی در ادامه با تشکر از تمامی نهاد‌هایی که در تاسیس این صندوق همکاری‌های لازم را با معاونت عملی و فناوری ریاست جمهوری داشته اند، اظهار داشت: از سازمان بورس، شرکت فرابورس ایران و بدنه بازار سرمایه تشکر ویژه‌ای دارم به این دلیل که می‌دانم ایجاد یک صندوق، با این حجم، دردسر‌ها و مشقت‌های خاصی دارد و در این زمینه سازمان بورس و فرابورس ایران از هیچ زحمتی دریغ نکردند.

معاون عملی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه در خصوص نقش دولت دراین صندوق اشاره داشت: این سرمایه گذاری مختص به نهاد‌های خصوصی است و تامین سرمایه آن نیز از طریق بازار سرمایه صورت می‌گیرد لذا دولت، هیچ نقش و قانون خاصی در این مورد ندارد. بحث سرمایه گذاری در این صندوق مختص به جوانانی است که سرمایه هایشان در مغزهایشان است نه در جیب هایشان.

بر اساس این گزارش، تفاهم نامه سرمایه گذاری و مشارکت در فراصندوق ستارگان میان ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، دانشگاه آزاد اسلامی، کمیته امداد امام خمینی و آستان قدس رضوی، امروز، در آیین رونمایی و پذیره‌نویسی فراصندوق ستارگان به امضا رسید.

 

 

 

 

 

منبع:سنا

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

ممنوعیت انجام معاملات الگوریتمی تا اطلاع ثانوی

محسن خدابخش، مدیریت نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار طی اطلاعیه‌ای استفاده از معاملات الگوریتمی و تقسیم سفارشات توسط کلیه مشتریان برخط در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران را ممنوع کرد.
ممنوعیت انجام معاملات الگوریتمی تا اطلاع ثانوی
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها