• کد خبر: ۳۳۰۴۸
  • تعداد بازدید: ۳۰۱
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس:

تصویب "لایحه تجارت" اسناد تجاری را به روز و شفاف می‌کند

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی می‌گوید تصویب کتاب دوم لایحه تجارت موجب شفافیت، به روز شدن و استاندار شدن اسناد تجاری می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ حمیدرضا فولادگر، رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در گفت‌وگویی با اشاره به بررسی لایحه تجارت در صحن علنی مجلس، گفت: کتاب دوم لایحه تجارت درباره اسناد تجاری است که تصویب آن موجب شفافیت، به روز شدن و استاندار شدن اسناد تجاری می‌شود.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه قانون تجارت به مسائل مربوط به برات، چک و سفته پرداخته، اما در لایحه تجارت تمام موضوعات مربوط به اسناد تجاری براساس شرایط فعلی تجارت و ابزار و لوازم جدید به روز شده و شفاف می‌شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: قانون تجارت در لایحه تجارت به صورت محتوایی و شکلی تغییر کرده و متناسب با شرایط روز کشور و استفاده از الکترونیک و کسب و کار‌های جدید شده است.
فولادگر اظهار کرد: دو سوم پیشنهادات نمایندگان مربوط به برات، سفته و چک در صحن علنی تصویب شد که این امر نشان می‌دهد در صورتی که نمایندگان در مهلت قانونی پیشنهادات خود را ارائه دهند تمام آن‌ها در صحن علنی بررسی می‌شود.
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی ادامه داد: لایحه تجارت حدود ۱۶ سال در مجلس مورد بررسی قرار گرفت و شورای نگهبان با بررسی آن به صورت اصل ۸۵ که براساس آن مجلس می‌تواند اختیار وضع بعضی از قوانین را با رعایت اصل هفتاد و دوم به کمیسیون‌های داخلی خود تفویض کند، مخالفت کرد در ادامه مجلس این لایحه را با حضور کارشناسان به دقت مورد بررسی قرار داد.
 منبع: خبرگزاری خانه ملت
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

خریداران سهام دولتی برای اضافه برداشت پول‌شان به بانک و کارگزاری مراجعه کنند

در حالیکه قرار بود تا پایان خرداد اضافه برداشت خرید سهام دولتی به حساب سهام‌داران برگردد، همچنان پول برخی سهامداران برنگشته که معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد: این پول نزد ما نیست و به بانک‌ها برگشته است؛ لذا کسانی که از طریق بانک برای خرید سهام دولتی اقدام کرده‌اند و اضافه برداشت داشته‌اند، به بانک خود مراجعه کنند و درخواست برگشت آن را بدهند. همچنین افرادی که از طریق کارگزاری سهام خریده‌اند و با این مشکل روبرو هستند، به کارگزاری خود مراجعه کنند.
خریداران سهام دولتی برای اضافه برداشت پول‌شان به بانک و کارگزاری مراجعه کنند
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها