• کد خبر: ۳۳۰۷۶
  • تعداد بازدید: ۳۰۶
یک نماینده مجلس مطرح کرد؛

حرکت تقاضا در بازار ارز به سمت واقعی شدن

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به حرکت بخش تقاضا در بازار ارز به سمت واقعی شدن، گفت: اجازه تلاطم قیمتی داده نخواهد شد و رشد هیجانی نداریم.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه نظارت بر بازار اجازه تلاطم قیمتی را نخواهد داد: گفت: خوشبختانه هوشیاری و نظارت‌های ممکن مستمر بانک مرکزی بر عملکرد صرافی‌ها و بازار از رشد قیمت‌ها در بازار جلوگیری خواهد کرد
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حضور مستمر در بازار پشتوانه محکمی برای آرامش مردم است، افزود: خوشبختانه از روز‌های ابتدایی رشد نرخ بنزین رییس کل بانک مرکزی در صرافی‌ها حاضر شده و جویای قیمت‌ها بوده که خود جلوی سوءاستفاده‌ها را گرفت.
وی با بیان اینکه لازم است در سایر بخش‌ها نیز چنین اقداماتی صورت بگیرد، تصریح کرد: اینکه مسئولان همانند رییس کل بانک مرکزی در خصوص نرخ‌ها به کف بازار آمده و به گزارش‌های کاغذی اکتفا نکنند، خود بخش اعظمی از مشکلات را از میان بر می‌دارد.
این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر ضرورت تداوم نظارت‌ها حتی به مدت‌های طولانی، گفت: خوشبختانه سیاست گذاری‌های صیح بانک مرکزی حتی برای تقاضا‌های هیجانی نیز برنامه ارایه کرده و تنظیم نرخ‌ها در بازه زمانی قبلی این موضوع را ثابت کرد.
وی با بیان اینکه تقاضا در بازار ارز به سمت واقعی شدن حرکت کرده است، تصریح کرد: با کاهش تقاضا رشد هیجانی نرخ‌ها نیز روندی نزولی خواهد داشت. جعفرزاده ایمن آبادی با تاکید بر اینکه ما در جنگ اقتصادی قرار داریم، گفت: باید در این نوع جنگ بروزرسانی سیاست‌ها مدام در دستور کار باشد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: حفظ وضعیت موجود در بازار ارز و تمایل به کاهش نرخ‌ها اولویت اصلی مسئولان باید باشد تا ساماندهی واقعی نرخ‌ها رخ دهد.


 
 
منبع: ایبِنا
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

خریداران سهام دولتی برای اضافه برداشت پول‌شان به بانک و کارگزاری مراجعه کنند

در حالیکه قرار بود تا پایان خرداد اضافه برداشت خرید سهام دولتی به حساب سهام‌داران برگردد، همچنان پول برخی سهامداران برنگشته که معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد: این پول نزد ما نیست و به بانک‌ها برگشته است؛ لذا کسانی که از طریق بانک برای خرید سهام دولتی اقدام کرده‌اند و اضافه برداشت داشته‌اند، به بانک خود مراجعه کنند و درخواست برگشت آن را بدهند. همچنین افرادی که از طریق کارگزاری سهام خریده‌اند و با این مشکل روبرو هستند، به کارگزاری خود مراجعه کنند.
خریداران سهام دولتی برای اضافه برداشت پول‌شان به بانک و کارگزاری مراجعه کنند
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها