• کد خبر: ۳۳۱۰۴
  • تعداد بازدید: ۲۵۵
در گزارشی صورت گرفت؛

مقایسه بازار سرمایه، دلار و سکه در هفته‌ی گذشته

بازار‌های سرمایه، دلار و طلا در هفته گذشته به ترتیب رشد ۳.۶، ۴.۵ و ۵.۱ درصدی را تجربه کردند.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ مقایسه عملکرد بازار‌های سهام، ارز و سکه در سال جاری بیانگر این است که بازار سهام در این مدت با ۸۰.۵ رشد، بیشترین سود را نسبت به بازار‌های ارز و سکه نصیب خود کرده است. این در حالی است که در این مدت بازار ارز (دلار) با افت ۰.۲۳ درصدی و بازار سکه با کاهش ۱.۵ درصدی مواجه بوده‌اند.
این گزارش می‌افزاید: همچنین در هفته‌ای که بازار سرمایه افزایش ۳.۶درصدی و بازار ارز (دلار) و بازار سکه به ترتیب رشد ۴.۵ و ۵.۱درصدی را نصیب سرمایه فعالان خود کرده‌اند.
همچنین نگاهی به معاملات بورس اوراق بهادار در هفته گذشته نشان می‌دهد در این مدت تعداد ۱۷۰۷۴ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۸۷۰۳۸ میلیارد ریال در بیش از یک میلیون و ۸۹۴ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و شاخص کل بورس هم در این مدت با ۱۱۲۹۸ واحد افزایش، معادل ۳.۶۳ درصد رشد را به ثبت رساند.
این در شرایطی است که در هفته گذشته گروه‌های استخراج سایر معادن با ۲۷.۱ درصد، خدمات فنی و مهندسی با ۱۵ درصد، منسوجات با ۱۵ درصد، لاستیک و پلاستیک با ۱۳ درصد و استخراج زغالسنگ با ۱۲.۴ درصد بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص بورس داشته‌اند و در مقابل محصولات چوبی با ۱.۹ درصد، ساخت دستگاه‌ها و وسایل ارتباطی با ۰.۹ درصد، استخراج نفت، گاز و خدمات جنبی بجز اکتشافات با ۰.۶ درصد، خرده‌فروشی بجز وسایل نقلیه با ۰.۸ درصد و بانک‌ها و موسسات اعتباری با ۰.۸ درصد بیشترین اثر منفی را در این مدت بر نماگر بازار سهام از خود بجای گذاشته‌اند.


 
 
منبع: ایبِنا
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها