• کد خبر: ۳۳۱۳۰
  • تعداد بازدید: ۲۶۷
بر اساس لایحه بودجه؛

انتشار ۶۵ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی در سال آینده

بر اساس لایحه بودجه سال ۹۹ شرکت‌های دولتی می‌توانند تا سقف شصت و پنج هزار میلیارد «۶۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰» ریال اوراق مالی اسلامی با منتشر کنند.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ در تبصره پنج لایحه بودجه سال ۹۹ شرکت‌های دولتی می‌توانند تا سقف پنج هزار میلیارد «۶۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰» ریال اوراق مالی اسلامی برای اجرای طرح‌های دارای توجیه فنی، اقتصادی، ملی و زیست محیطی که به تصویب شورای اقتصاد می‌رسد، با تضمین و بازپرداخت اصل و سود منتشر کنند.
بر این اساس، شرکت بازآفرینی شهری و شرکت مادر تخصصی شهر‌های جدید برای انجام طرح‌های خود از جمله بازآفرینی شهری در بافت‌های فرسوده، تاریخی و پیرامون حرم‌های مطهر و مصلی تهران در استفاده از این بند، در اولویت هستند.
همچنین در بند «ب» تبصره پنج لایحه بودجه سال آینده آمده است که به دولت اجازه داده می‌شود برای تامین مالی تا مبلغ پانصد و پنجاه هزار میلیارد «۵۵۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰» ریال این قانون، اوراق مالی اسلامی (ریالی- ارزی) منتشر و منابع حاصل را واریز کنند.
افزون بر این در بند «د» تبصره ۵ لایحه بودجه سال ذکر شده است که شهرداری‌های کشور و سازمان‌های وابسته به آن‌ها با تأیید وزارت کشور تا سقف پنجاه هزار میلیارد «۵۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰» ریال اوراق مالی اسلامی ریالی با تضمین خود و با بازپرداخت اصل و سود آن توسط همان شهرداری‌ها منتشر کنند.


منبع: ایبِنا
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها