• کد خبر: ۳۳۱۶۴
  • تعداد بازدید: ۲۴۴
اردکانیان:

تعرفه آب و برق در سال آینده ۷ درصد افزایش می‌یابد

وزیر نیرو می‌گوید براساس تصمیم دولت، وزارت نیرو اجازه افزایش بیش از ۷ درصدی تعرفه آب و برق را ندارد، بنابراین تعرفه آب و برق در سال ۹۹ تنها ۷ درصد افزایش می‌یابد.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه نشست امروز (دوشنبه ۱۸ آذر ماه) کمیسیون کشاورزی مجلس در جمع خبرنگاران، گفت: در فصل بررسی بودجه، تمام دستگاه‌ها از جمله وزارت نیرو موظف است با کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی تعاملات لازم را داشته باشند.
وی افزود: آب و برق علیرغم نقش مهم و تاثیرگذار در تمامی عرصه‌ها به عنوان صنعت زیرساختی، از نظر بودجه‌ای به منابع داخلی و فروش محصولات به مصرف کنندگان متکی است البته وزارت نیرو از بودجه عمومی دولت نیز بهره مند می‌شود.
عضو کابینه دوازدهم اضافه کرد: در لایحه بودجه سال ۹۹ مجموع اعتبارات وزارت نیرو حدود ۹ هزار میلیارد تومان است.
اردکانیان ادامه داد: پویش "الف، ب، ایران" از مهر ماه آغاز شد و به مردم وعده داده شد تا پایان امسال ۲۲۷ طرح آب و برق با سرمایه گذاری حدود ۳۳ هزار میلیارد تومان در تمام استان‌ها اجرایی شود.
وزیر نیرو درباره میزان افزایش قیمت آب و برق در بودجه سال ۹۹، تصریح کرد: براساس تصمیم دولت، وزارت نیرو اجازه افزایش بیش از ۷ درصد تعرفه آب و برق را ندارد، اگرچه تورم بیش از این عدد بوده و قیمت کالا‌هایی که برای تولید آب و برق استفاده می‌شود بیشتر است، اما تعرفه آب و برق در سال ۹۹ تنها ۷ درصد افزایش می‌یابد.منبع: خبرگزاری خانه ملت
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها