• کد خبر: ۳۳۳۷۹
  • تعداد بازدید: ۷۶۵
در گزارشی بررسی شد؛

شهادت سردار ایرانی، دلیل نخستین افت متغیر‌های اقتصادی در ۲۰۲۰

در پی شهادت سردار سلیمانی، قیمت طلا و نفت رشد چشمگیری را به ثبت رساند.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ در بازار‌های آسیایی، شاخص آسیا پاسفیک به غیر از ژاپن با افت ۰.۱ درصدی همراه شد و نخستین افت سال ۲۰۲۰ را از آن خود کرد.
بر اساس این گزارش، بازار‌های اروپایی هم به همین ترتیب روند منفی را به ثبت رساندند و شاخص آتی یورواستاکس با روند منفی ۰.۶ درصدی همراه شد در حالی که شاخص آتی داکس آلمان هم ۰.۶۷ درصد منفی شد و شاخص آتی فوتسی لندن هم ۰.۴ درصد کاهش را از آن خود کرد.
شاخص CSI چین هم با عنوان یکی از پر بازده‌ترین متغیر‌های آسیایی در سال گذشته، با کاهش ۰.۲ درصدی رو به رو شد و شاخص اس اند پی نیز ۰.۶ درصد افت را به ثبت رساند.
تاپاس استریکلند، مدیر اقتصادی در بانک ملی استرالیا در این خصوص بیان داشت: معلوم نیست این حمله آمریکا در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد که موجب کشته شدن دو تن از ژنرال‌های ارتشی مهم شده است چه تأثیری بر بازار‌ها خواهد داشت. اما تنها چیزی که مشخص است این است که خاورمیانه دوباره پر تنش خواهد شد و این تنش دامن آمریکا و متحدانش را خواهد گرفت.
این در حالی است که، بسیاری از بازار‌ها در تعطیلات سال نوی میلادی به سر می‌برند و معاملات شاخص‌های جهانی تنها در بازار آتی صورت گرفته است.
در این میان، بازار توکیو نیز به دلیل روز ملی ژاپن در تعطیلات به سر می‌برد.
اما در بازار نفت، افزایش چشمگیر قیمت این کالا در پی تنش‌های ایجاد شده از سوی آمریکا در بازار‌های جهانی به ثبت رسید.
در این بازار، قیمت نفت برنت با رشد ۲.۹ درصدی به هر بشکه ۶۸ دلار و ۲۲ سنت رسید و قیمت نفت وست تگزاس با افزایش ۲.۸ درصدی هر بشکه ۶۲ دلار و ۹۰ سنت معامله شد.
 منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها