• کد خبر: ۳۳۴۵۶
  • تعداد بازدید: ۷۵۸
معاون سازمان امور مالیاتی کشور:

هوشمندسازی نظام مالیاتی، اقتصاد را به سمت عدالت مالیاتی سوق می‌دهد

معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: امروز نقش و جایگاه سازمان امور مالیاتی در تأمین درآمد‌ها و هزینه‌های جاری کشور، قابل توجه است و این درآمد‌ها مهم‌ترین ابزار تنظیم سیاست‌های اقتصادی کشور هستند.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ هادی خانی، معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در دیدار با مدیران مالیاتی استان کرمان بر ضرورت کاهش وابستگی بودجه به درآمد‌های نفتی تأکید کرد و اظهار داشت: مالیات، نقش مهمی در پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای و تأمین مالی دولت دارد و باید جایگزین نفت شود.
وی، رشد و توسعه نظام مالیاتی را مهم ارزیابی کرد و افزود: مدرن‌سازی و هوشمندسازی نظام مالیاتی هم درآمد‌های مالیاتی کشور را افزایش می‌دهد و هم اقتصاد کشور را به سمت شفافیت و عدالت مالیاتی سوق می‌دهد.
معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور ادامه داد: مدرن سازی و هوشمند سازی نظام مالیاتی به این معنا است که با تقویت پایگاه اطلاعات مودیان مالیاتی، تمامی ریز داده‌های مربوط به فعالیت اقتصادی مودیان طبق ماده ۱۶۹ و ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم، از دستگاه‌های ذی‌ربط اخذ و در بانک اطلاعاتی سازمان ذخیره شود.
خانی یکی از اولویت‌های نظام مالیاتی کشور را مبارزه با فرار مالیاتی دانست و افزود: مسئله مهم، کاهش زمینه‌ها و عوامل آن و مسدود کردن روش‌های انجام آن است که مجموعه وسیعی از فعالیت‌ها و همکاری‌های بخش‌های گوناگون جامعه را می‌طلبد.
وی همچنین با اشاره به نقش اثربخش فرایند‌های الکترونیکی مدرن در حذف زمینه‌های فساد اداری اظهار داشت: بسیاری از تخلفات، ناشی از شیوه‌ها و فرایند‌های سنتی است و با تغییر فرایند‌های سنتی در حوزه مالیات به فرایند‌های مدرن، زمینه و بستر بروز فساد از بین می‌رود.
خانی، سلامت نظام مالیاتی را منوط به تعامل با مراجع نظارتی دانست و خاطرنشان کرد: اولین مرحله نظارت در سازمان امور مالیاتی، مدیران، معاونین و ممیزان کل هستند لذا باید با دقت و نظارت هر چه بیشتر و با رسیدگی‌های دقیق خود، محیطی امن و ایمن با اتکا بر اعتماد متقابل را ایجاد نمایند.
در این جلسه همچنین محمد سلمانی، مدیرکل امور مالیاتی کرمان، تحقق اهداف سازمان امور مالیاتی کشور را از اولویت‌های امور مالیاتی استان برشمرد و افزود: سعی من و همکارانم در امور مالیاتی استان این است که با تلاش و همت بیشتر، اهداف سازمان امور مالیاتی کشور را تحقق بخشیم.
وی، اعتماد به مردم را جزو اولویت‌های کلیدی امور مالیاتی استان برشمرد و گفت: تعامل با مردم و مودی مداری، سرلوحه اقدامات تمامی کارکنان مالیاتی استان است.
مدیرکل امور مالیاتی کرمان با اشاره به روحیه مسئولیت‌پذیری، وظیفه‌شناسی، انگیزه بالا و پرتلاش همکاران امور مالیاتی استان، عنوان کرد: امور مالیاتی استان از نظر نیروی انسانی و مدیریتی دارای قابلیت‌های بسیار و ظرفیت مطلوبی است که با تعامل، تعهد و هم‌افزایی می‌توان بهره‌وری را بالاتر برد. منبع: سازمان امور مالیاتی ایران
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها