• کد خبر: ۳۳۴۷۰
  • تعداد بازدید: ۵۱۴
کارشناس بازار سرمایه در گفتگوی اختصاصی با عصر مالی:

بازار سرمایه مجدد روندی مثبت را طی خواهد کرد

در هر جای دنیا اگر یکسری اخبار شوک آور بر اقتصاد وارد شود، رفتار هیجانی در صف‌های فروش در بازار سرمایه طبیعی خواهد بود؛ بنابراین برای چند ماه آینده نگرانی برای بازار سهام وجود ندارد و بازار مجدد روندی مثبت را طی خواهد کرد.
علی صادقین کارشناس بازار سرمایه با بیان مطلب فوق به پایگاه خبری عصر مالی گفت: بازار در هفته گذشته وضعیتی را تجربه کرده که چند وقتی از بازار دیده نشده بود. در این شرایط حقوقی ها، هماهنگ و با منابع مالی نسبتا مناسب اقدام به جمع آوری صف‌های فروش کردند و در این دو روز حمایت خوب خود را از بازار سرمایه نشان دادند.
وی در ادامه بیان داشت: به نظر من از این پس بازار متعادل خواهد بود و باید بگویم که در حال حاضر نقدینگی در بازار وجود دارد و خروج نقدینگی در تمامی بخش‌های بازار سرمایه بازده منفی نسبت به تورم دارد.
علی صادقین تاکید کرد: در چند ماه آینده نگرانی برای بازار سهام وجود ندارد و در حداقل ۶ ماهه آینده بازار روند مثبتی را طی خواهد کرد. در حال حاضر فروش شرکت‌ها و متغیر‌های بنیادی مناسب ارزیابی می‌شود و صرفا بازار با ریسک سیستماتیک و شوک‌های بیرونی مواجه است.
وی در پایان اظهار داشت: در این شرایط نقطه مثبت این است که بازار رقیبی برای بازار سرمایه وجود ندارد که نقدینگی خارج شده از بورس احیانا وارد حوزه دیگر شود؛ بنابراین فقط رفتار هیجانی است که بر بازار حکم فرما است و با کمی صبر این رفتار فروکش خواهد کرد.
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

نرخ ارز به‌زودی پایین می‌آید

رئیس کل بانک مرکزی با تشریح دلایل افزایش نرخ ارز در ماه‌های گذشته گفت: دولت هنوز ارزی که مصرف می‌کند با قیمت ۴۲۰۰ تومان است و بنابراین افزایش قیمت ارز تاثیری در درآمد‌های دولت ندارد.
نرخ ارز به‌زودی پایین می‌آید
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها