• کد خبر: ۳۳۴۷۵
  • تعداد بازدید: ۳۲۴
مدیر اداره تالار‌های مناطق شرکت بورس خبر داد:

افزایش سه برابری ضریب نفوذ بازار سرمایه

امروز مردم با مقوله سرمایه گذاری در بورس آشنا هستند و همین امر منجر به افزایش ضریب نفوذ بازار سرمایه از ۵ درصد (سال۹۵) به ۱۵ درصد (سال۹۸) شده است. برنامه استراتژیک بازار سرمایه این است که ضریب نفود را به ۲۵ درصد برساند به این معنی که یک چهارم مردم ایران وارد بازار سرمایه شوند.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ کیوان شیخی، مدیر اداره تالار‌های مناطق شرکت بورس، با اشاره به کاهش جو هیجانی بازار سرمایه از روز گذشته، گفت: هم اینک عرضه کننده خاصی در بازار سهام نداریم و جو هیجانی فروکش کرده است. امروز بازار سرمایه با افزایش رو به رشد تقاضا و صف‌های خرید همراه شد
شیخی در ادامه بیان داشت: در حال حاضر، عرضه کننده خاصی در بازار سهام نداریم و صف‌های خرید سهام به قوت خود باقی است. به ویژه سهام شرکت‌های بنیادی که با اقبال خوبی مواجه شده اند.
مدیر اداره تالار‌های مناطق شرکت بورس با تأکید بر لزوم دوری سهامداران از شایعات اظهار داشت: بحث‌های سیاسی، شایعات و گمانه زنی‌ها سرمایه گذاران را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باعث زیان سرمایه گذاران شتاب زده می‌شود؛ لذا اصول حرفه‌ای سهامداری ایجاب می‌کند که به صورت منطقی در بازار سرمایه تحلیل و رفتار کرد.
شیخی در ادامه بیان داشت: سرمایه گذاران از ترس از دست دادن منابع مالی خود، در زمان انتشار اخبار سیاسی بدترین تصمیم را می‌گیرند که خروج از بازار سرمایه است، اما نباید فراموش کرد که ماندگاری و نگاه بلندمدت منتج به سوددهی می‌شود. در چند روز گذشته بازار‌های آمریکا و اروپا نیز شاهد نوسان در معاملات خود بودند. لذا، باید گفت هیجان در معاملات، یکی از فاکتور‌های تمامی بازار‌های سهام در دنیا است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: بازار‌های موازی هم اکنون به اوج قیمتی خود رسیده اند، اما بازار سرمایه با توجه به اینکه سودآوری و ارزش جایگزینی مناسبی دارد همچنان در کانون توجه است. تنها عامل تهدید کننده بازارسرمایه، بحث هیجانات است که گا‌ها سرمایه گذاران به دلیل انتشار اخبار در معرض آن قرار میگیرند. اخباری که اثری بر سودآوری شرکت‌ها ندارد و تنها موجب واردآوردن ضرر‌های سنگین به پرتفوی سرمایه گذاران می‌شود که امیدواریم این مقوله با افزایش مطالعات و تصمیم‌ها و رفتار‌های منطقی؛ کنترل شود.


 
 منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

نرخ ارز به‌زودی پایین می‌آید

رئیس کل بانک مرکزی با تشریح دلایل افزایش نرخ ارز در ماه‌های گذشته گفت: دولت هنوز ارزی که مصرف می‌کند با قیمت ۴۲۰۰ تومان است و بنابراین افزایش قیمت ارز تاثیری در درآمد‌های دولت ندارد.
نرخ ارز به‌زودی پایین می‌آید
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها