• کد خبر: ۳۳۴۸۵
  • تعداد بازدید: ۳۷۰
عضو کمیسیون انرژی مجلس:

دوگانه سوز کردن خودور‌ها با ارائه وام تسهیل می‌شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: دوگانه سوز کردن خودور‌ها علاوه‌بر کمک به مردم در وضعیت نامناسب اقتصادی کنونی، مصرف بنزین را نیز کاهش داده و به دنبال آن از آلودگی هوا کاسته می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ هدایت الله خادمی در گفت‌وگویی با اشاره به ضرورت در نظر گرفتن منابعی برای ارائه تسهیلات و وام به متقاضیان دوگانه‌سوز کردن خودرو‌ها در لایحه بودجه سال ۹۹، گفت: با توجه به افزایش قیمت بنزین تقاضا برای دوگانه‌سوز کردن خودرو‌ها افزایش یافته است به همین دلیل ارائه تسهیلات کم‌بهره به مردم ازسوی بانک‌ها برای دوگانه‌سوز کردن خودرو‌ها ضروری است، این کار علاوه بر کمک به مردم در وضعیت نامناسب اقتصادی کنونی، مصرف بنزین را نیز کاهش داده و به دنبال آن از آلودگی هوا کاسته می‌شود.
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایران دومین تولیدکننده گاز جهان است به همین دلیل گاز سوخت پاک و در دسترسی است بنابراین کمک به گازسوز کردن خودرو‌ها برای دولت کار غیرممکنی نیست.
وی افزایش جایگاه‌های سوخت و دوگانه سوز کردن خودرو‌ها را ازجمله اقدامات ضروری برای افزایش استفاده از سوخت پاک دانست و گفت: کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ باید منابعی را برای دوگانه‌سوز کردن خودرو‌ها و ارتقاء جایگاه‌های CNG در نظر بگیرد چراکه کم کاری در این زمینه مشهود است.
عضو کمیسیون انرژی مجلس ایجاد زیرساخت‌ها، کاهش هزینه‌های دوگانه‌سوز کردن خوردو‌ها و پرداخت وام را از عوامل اصلی برای جایگزینی CNG به جای بنزین و کمک به گازسوز کردن خوردو‌ها دانست. 
 منبع: خبرگزاری خانه ملت
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها