• کد خبر: ۳۳۴۸۶
  • تعداد بازدید: ۳۸۵
رییس اتاق بازرگانی:

جامعه اقتصادی ایران کارآزموده دوران سخت است

رییس اتاق بازرگانی بیان داشت: جامعه اقتصادی ایران کارآزموده دوران سخت بوده و در تمام دوران‌ها چه زمان قحطی و جنگ و چه غیر از آن مسئولیت‌های اجتماعی خود را انجام داده است.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ مسعود خوانساری صبح امروز (دوشنبه) و در چهارمین مراسم اعطای نشان امین الضرب و یکصد و سی و ششمین سالگرد تاسیس اتاق بازرگانی تهران گفت: ملت بزرگ ایران این روز‌ها در متن غم‌های بزرگی است که برخی از آن‌ها ناشی از شرارت آمریکا و برخی ناشی از مدیریت ناکارآمد است.
وی با تسلیت شهادت سردار قاسم سلیمانی و همچنین ١٧٠ تن از بهترین نخبگان و فرزندان کشور در سانحه هواپیمای اوکراینی، اظهار داشت: آنچه در اقتصاد ایران قربانی شده، اعتماد عمومی است. نسلی که دانشگاه رفته و تمنای پیشرفت دارد، چطور باید با حس نگرانی و بی اعتمادی نسبت به آینده فعالیت و کسب و کار خود را توسعه دهد و نگران فردای خود نباشد؟
رییس اتاق تهران با بیان اینکه سرمایه‌های عمومی با بی تدبیری از بین رفته یا به پایین‌ترین سطح خود سقوط کرده است، اظهار داشت: مردم ایران در دهه ٦٠ و سال‌های دفاع مقدس از مرز‌های کشور دفاع و در دهه ٧٠ در سازندگی کشور مشارکت کردند. دهه ٨٠ دهه اصلاحات بود، اما در میانه آن افرادی ناکارآمد با سودای عدالت بر سر کار آمدند و باعث سرخوردگی ملت شدند.
وی ادامه داد: دهه ٩٠ دهه آشتی با دنیا بود که متاسفانه با بی تدبیری خارجی از بین رفت، اما مردم در تمام این سال‌ها کنار هم ماندند. رییس اتاق تهران تاکید کرد که جامعه اقتصادی ایران کارآزموده دوران سخت است و در تمام دوران‌ها چه زمان قحطی و جنگ و چه غیر از آن مسئولیت‌های اجتماعی خود را با ساخت مسجد، مدرسه، درمانگاه و بیمارستان انجام داده اند.
خوانساری در ادامه سخنان خود تصریح کرد که اقدامات بخش خصوصی در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی باعث اعتبار و آبروبخشی به کارآفرینان و فعالان اقتصادی شده است. وی کارآفرینان و تولیدکنندگان را سرمایه‌های کشور توصیف و از نبود موزه‌ای برای صنعت و کارآفرینی ابراز تاسف کرد.
رییس اتاق تهران با تاکید بر اینکه چرخ کارخانه‌ها هیچگاه از حرکت نایستاده است، گفت: اینکه کشور در تحریم و محدودیت قرار دارد، ولی بازهم کارخانه یا استارتآپی راه اندازی می‌شود، ارزشمند است. خوانساری بار دیگر از دولت خواست تا به رانت ارزی و یارانه‌های پنهان پایان دهد.
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها