• کد خبر: ۳۳۵۱۳
  • تعداد بازدید: ۴۳۳
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد؛

شفاف‌سازی نظام بانکی در نحوه تسهیلات‌دهی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بر شفاف‌سازی عملکرد بانک‌ها در حوزه تسهیلات‌دهی تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ محمود شکری با اشاره به عملکرد شبکه بانکی در حوزه تسهیلات دهی، گفت: تقسیم بندی سهم تسهیلات مشخص بوده و بانک‌ها باید به قوانین در این حوزه توجه کنند. نماینده مردم تالش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق قانون ۵۷ درصد سهم تسهیلات بانکی باید به بخش صنعت اختصاص یابد، افزود: حدود ۳۰ درصد برای خدمات و مابقی منابع نیز برای سایر امور باید هزینه شود.
وی با تاکید بر اینکه عمل به این قانون در حوزه تسهیلات دهی علاوه بر ایجاد شفافیت کافی می‌تواند مشکلات بسیاری از بخش‌ها را نیز حل کند، تصریح کرد: مطالبه ما از بانک مرکزی ارایه گزارش عملکرد شبکه بانکی در حوزه تسهیلات دهی بوده تا میزان رعایت و اجرای قانون در این حوزه مشخص شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه پس از دریافت گزارش عملکرد شبکه بانکی در خصوص تسهیلات دهی به موضوع سخت گیری در دریافت وثیقه‌ها نیز ورود خواهیم داشت، گفت: باید با چنین مطالباتی شفافیت عملکرد بانکی را رقم بزنیم.
وی ادامه داد: بانک‌ها باید برای ارایه چنین آمار‌هایی با یکدیگر رقابت داشته باشند که نتیجه آن می‌تواند بهبود نسبی شرایط شود. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با تاکید بر اینکه بانک‌ها با رعایت تقسیم بندی‌های قانونی در حوزه تسهیلات دهی به نوعی در رشد اقتصادی سهیم می‌شوند، یادآور شد: با مطالبه گزارش دهی شبکه بانکی در خصوص عملکرد‌ها سعی در شفافیت فعالیت‌ها و در نتیجه افزایش رضایت مندی مردم داریم.


منبع: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

نرخ ارز به‌زودی پایین می‌آید

رئیس کل بانک مرکزی با تشریح دلایل افزایش نرخ ارز در ماه‌های گذشته گفت: دولت هنوز ارزی که مصرف می‌کند با قیمت ۴۲۰۰ تومان است و بنابراین افزایش قیمت ارز تاثیری در درآمد‌های دولت ندارد.
نرخ ارز به‌زودی پایین می‌آید
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها