• کد خبر: ۳۳۵۲۷
  • تعداد بازدید: ۴۵۸
وزیر صمت در حاشیه جلسه دولت:

افزایش قیمت خودرو‌ها ناشی از نوسانات بازار است/ افزایش تولید مشکل را حل می‌کند

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از بهمن تا امروز خودروساز‌ها افزایش قیمتی از طرف کارخانه نداشته اند و نوسانات بازار بوده که بیشتر از برخی اتفاقات نشئت گرفته و با افزایش تولید این مشکل برطرف می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ رضا رحمانی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به حمایت از کارگاه‌های صنعتی، گفت: رونق تولید وجوه مختلفی دارد و ما امسال در نه ماهه گذشته از حیث تولید داخل بیش از حد برنامه‌ریزی شده پیشرفت داشتیم و مردم استقبال کردند و مشارکت‌کنندگان خوب همکاری کردند.
وی افزود: برنامه‌ها خوب پیش رفته است و از حیث تامین نقدینگی آمار تقریباً مثل سال گذشته است، اما چون نوسانات ارزی وجود داشته در عمل کمتر از سال پیش تامین صورت گرفته است.
وزیر صمت ادامه داد: خودروساز‌ها بحث تولید داخل را جدی گرفتند و برنامه‌های متنوعی اجرا کردند و بخشی از قطعاتی که از خارج می‌آوردند را در داخل تولید کردند که قیمت تمام شده را پایین‌تر می‌آورد؛ و یکی دیگر هم کمک محدودی بود که از نظام بانکی انجام شده و در جای خود موثر بوده است.
رحمانی تاکید کرد: از بهمن تا امروز خودروساز‌ها افزایش قیمتی از طرف کارخانه نداشته اند و نوسانات بازار بوده که بیشتر از برخی اتفاقات نشات گرفته و با افزایش تولید این مشکل برطرف می‌شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: ما نه فقط برای امسال بلکه برای تولیدات خودرو تا سال آینده هم خواسته ایم که افزایش را شاهد باشیم و حتما عید و آخر سال نیز یکی از دوره‌هایی است که تقاضا بیشتر می‌شود و برای آن هم برنامه‌ریزی‌هایی را داریم.
وزیر صمت درباره میزان خسارات وارد شده به واحد‌های صنعتی در سیل اخیر گفت: هنوز جمع بندی خسارات انجام نشده، اما خوشبختانه فعلا خسارت جدی نبوده و برخی ورودی‌های شهرک‌های صنعتی آسیب دیده است که جبران می‌شود و برای خود سیل زده‌ها هم در نظر داریم که پتو و آب و اقلام ضروری را برای آنان ارسال کنیم که این کار در حال انجام است.
رحمانی تاکید کرد: ما به همه سازمان‌های تابعه و شرکت‌های بزرگ دستور مشارکت در رسیدگی به مشکلات سیل زدگان را ابلاغ کرده ایم. ما دیروز از شرکت مس کرمان اقلام ضروری را ارسال کردیم. 


منبع: ایسنا
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

نرخ ارز به‌زودی پایین می‌آید

رئیس کل بانک مرکزی با تشریح دلایل افزایش نرخ ارز در ماه‌های گذشته گفت: دولت هنوز ارزی که مصرف می‌کند با قیمت ۴۲۰۰ تومان است و بنابراین افزایش قیمت ارز تاثیری در درآمد‌های دولت ندارد.
نرخ ارز به‌زودی پایین می‌آید
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها