• کد خبر: ۳۳۵۹۱
  • تعداد بازدید: ۳۷۰
رئیس هیات عامل ایمیدرو عنوان کرد:

افزایش سرمایه شرکت ها، با تعریف طرح‌های توسعه دارای توجیه

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه افزایش سرمایه و توسعه بنگاه‌های بزرگ در شمار رویکرد‌های اصلی ایمیدرو قرار دارد، گفت: تحقق این مهم با تعریف طرح‌های توسعه توسط شرکت‌ها که دارای توجیه باشد، عملیاتی خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ خداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو در مراسم افتتاحیه" دهمین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ آهن ایران با نگاهی به بازار " که در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، با بیان اینکه افزایش سرمایه و توسعه بنگاه‌های بزرگ در شمار رویکرد‌های اصلی ایمیدرو قرار دارد، گفت: تحقق این مهم با تعریف طرح‌های توسعه توسط شرکت‌ها که دارای توجیه باشد، عملیاتی خواهد شد.
وی افزود: طی سال جاری شرکت‌های مبارکه و ملی مس بیش از یک میلیارد دلار افزایش سرمایه داشته اند.
وی با بیان اینکه شرکت‌های گل گهر و چادرملو طی سال آتی افزایش سرمایه خواهند داشت، عنوان کرد: سود سرمایه گذاری را صرف سرمایه گذاری در طرح‌های توسعه شرکت‌ها خواهیم کرد.

ارزش سهام ۲۸۰ هزار میلیارد تومانی شرکت‌های بزرگ در بورس
رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه ارزش سهام شرکت‌های معدنی تحریم شده از سوی آمریکا به ۲۸۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و عدم توانایی بانک‌ها در تامین مالی، رویکرد تامین نیاز‌های شرکت‌ها از محل سرمایه خودشان، رویکردی درست است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات ایمیدرو در بخش‌های اکتشاف و زیرساخت، عنوان کرد: مجموع عملیات‌های اکتشافی ایمیدرو به ۶۵۰ هزار کیلومتر مربع خواهد رسید.
غریب پور ادامه داد: این برنامه ریزی موجب شد تا به ذخایر قابل توجهی به ویژه در ایران مرکزی دست پیدا کرده ایم.
وی تصریح کرد: با اکتشافات جدید و اجرای طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک، به طور حتم ظرفیت تولید سنگ آهن کشور افزایش خواهد یافت.

اکتشافات علمی
غریب پور اظهار داشت: نه تنها به دنبال اکتشاف علمی و به روز هستیم بلکه استخراج علمی را هدفگذاری کرده ایم.
رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه ظرفیت استخراج در معادن سنگان را طی سال جاری افزایش دادیم، افزود: ۲ پیمانکار واجد شرایط در ۲ گروه (الف) و (ب) فعالیت خود را در معادن سنگان آغاز می‌کنند.
وی با بیان اینکه شرکت‌ها در توسعه حوزه زیرساخت برنامه ریزی کنند، گفت: در حوزه زیرساخت، برنامه احداث جاده تربت حیدریه به سنگان با مشارکت ایمیدرو، شرکت‌های سرمایه گذار سنگان و وزارت راه و شهرسازی آغاز شد.
غریب پور تامین ماشین آلات و تجهیزات در بخش حفاری را یک ضرورت در بخش معدن و صنایع معدنی دانست و در این باره گفت: ایمیدرو با مشارکت بخش خصوصی، بستر تامین دستگاه‌های حفاری نوین و تجهیزات جدید حوزه را ایجاد خواهد کرد.

تسهیل صادرات
وی با تاکید بر اینکه راهی جز تسهیل صادرات نداریم، اظهار کرد: در شرایط بحرانی تحریم، تسهیل در صادرات باید مورد توجه قرار بگیرد.
رئیس هیات عامل ایمیدرو ضمن اشاره به اهمیت هم اندیشی با بخش خصوصی در پیشبرد اهداف این حوزه، گفت: انجمن‌های تخصصی بیش از پیش به فکر اولویت‌ها و تصمیمات ملی باشند.

افزایش ظرفیت فولاد
غریب پور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه امسال ظرفیت فولاد کشور به ۳۸ میلیون تن خواهد رسید، عنوان کرد: طی این مدت تولید فولاد خام به بیش از ۲۸ میلون تن خواهد رسید.
رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه این آمار حاکی از آن است که ما در بازار دنیا، مسیر درستی را انتخاب کرده ایم، گفت: در حوزه فولاد باید به سراغ محصولات با ارزش بالا برویم.
وی افزود: در صنعت فولاد مدیریت مصرف انرژی و بهره وری قابل کنترل است.
غریب پور با بیان اینکه این سمینار در زمان اعمال پنج باره تحریم‌های این حوزه برگزار شد، گفت: آمریکا نقطه قوت ما را که بخش فولاد و به طور کلی معدن و صنایع معدنی است، هدف قرار داده است. در این شرایط تسهیل امور برای فعالان این حوزه، برای رسیدن به اهداف باید مبنای کار قرار بگیرد.


منبع: کالاخبر
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

ممنوعیت انجام معاملات الگوریتمی تا اطلاع ثانوی

محسن خدابخش، مدیریت نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار طی اطلاعیه‌ای استفاده از معاملات الگوریتمی و تقسیم سفارشات توسط کلیه مشتریان برخط در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران را ممنوع کرد.
ممنوعیت انجام معاملات الگوریتمی تا اطلاع ثانوی
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها