• کد خبر: ۳۳۹۸۰
  • تعداد بازدید: ۴۰۰
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد؛

اعطای تسهیلات به بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشور

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت تسهیلات به بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری از٧ اسفند ماه تا ٧ فروردین ماه ۱۳۹۹ خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ «محمد شریعتمداری» در آئین امضای تفاهم نامه اعطای تسهیلات به بازنشستگان کشوری که در محل صندوق بازنشستگی کشوری برگزار شد، گفت: اعطای تسهیلات به بازنشستگان در قالب "طرح یاری" و از منابع غیردولتی است.
وی افزود: در این طرح بدون اینکه امکانات خاصی از طرف دولت به صندوق بازنشستگی داده شود سعی می‌کنیم تا اعتباراتی را دراختیار بازنشستگان قرار دهیم؛ در این راستا تامین کالا‌های موردنیاز بازنشستگان نیز مورد توجه قرار دارد.
شریعتمداری گفت: اعتبار تسهیلات رفاهی بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری از ۷ اسفند سال جاری تا ۷ فروردین ۹۹ به مدتیک ماه برای بازنشستگان تحت پوشش این صندوق که مشمول شده باشند، بر روی کارت بانک صادرات آن‌ها شارژ می‌شود.
وی ادامه داد: بازنشستگان متقاضی می‌توانند از روز چهارشنبه (۷ اسفندماه) با مراجعه به سایت صندوق بازنشستگی کشوری (بهنشانی cspf.ir) از شرایط خود و اینکه مشمول طرح هستند یا خیر اطلاع یافته و هم زمان با استفاده از رمز این تسهیلات به جای رمزاصلی کارت بانکی، که همان شماره چهار رقم آخر کدملی بازنشسته حقوق بگیر صندوق است برای خرید انواع کالای مورد نیاز ازفروشگاه‌های رفاه در سراسر کشور اقدام کنند.
وزیر کار به پتانسیل بانک‌ها برای پرداخت وام‌های گوناگون به بازنشستگان نیز اشاره کرد و این امر را در گروی طراحی طرح‌های مناسب دانست.

همسان سازی حقوق بازنشستگان مورد توجه قرار می‌گیرد
شریعتمداری با اشاره به بررسی کلیات لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این مساله یک فرصت را به وجود آوردهاست تا همسان سازی حقوق بازنشستگان را نیز مورد توجه قرار دهیم.

حداقل تسهیلات یک میلیون و ٢٠٠ هزارتومان
در ابتدای این مراسم «اکبر افتخاری» مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، جزئیات طرح " یاری " را تشریح کرد.
وی گفت: در مرحله نخست این طرح نما شامل بازنشستگانی است که خالص دریافتی آن‌ها پس از کسر تمامی بدهی‌ها حداقل از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بیشتر باشد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی تصریح کرد: بازنشستگان متقاضی می‌توانند از روز چهارشنبه ۷ اسفندماه با مراجعه به سایت صندوق بازنشستگی به نشانی cspf.ir از شرایط خود و اینکه مشمول طرح هستند یا خیر اطلاع یافته و هم زمان با استفاده از رمز این تسهیلاتبه جای رمز اصلی کارت بانکی، که همان شماره ۴ رقم آخر کدملی بازنشسته حقوق بگیر صندوق است برای خرید انواع کالای مورد نیازاز فروشگاه‌های رفاه در سراسر کشور اقدام کنند.
افتخاری ادامه داد: براساس تفاهم نامه سه جانبه میان صندوق بازنشستگی کشوری، بانک صادرات ایران و فروشگاه‌های رفاه، قراراست این تسهیلات اعتباری، در دو مرحله به صورت یک ماه خرید و ۴ ماه بازپرداخت اقساط، اجرایی شود.
وی با اشاره به اینکه توسعه قدرت خرید بازنشستگان کشوری به این مورد محدود نمی‌شود، گفت: طرح‌های دیگری هم در دست اجراداریم که بناست تا پیش از فرارسیدن ماه مبارک رمضان اجرایی شوند و بتوانند سبد معیشتی بازنشستگان را کمی بزرگ‌تر کنند.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه در صورت استفاده از مجموع اعتبار یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی، بازگشتاقساط آن از ۳۱ فروردین ۹۹ ماهانه حدود ۳۰۱ هزار تومان خواهد بود.
وی گفت: در مرحله نخست طرح، اعتباری که در این ماه (اسفندماه ۹۸) جهت خرید کالا در کارت حقوقی بازنشستگان شارژ می‌شود طییک ماه قابل استفاده است و اقساط آن نیز از فروردین ۹۹ در چهار قسط از حقوق بازنشستگی افراد کسر خواهد شد.
افتخاری افزود: در مرحله دوم نیز، پس از بازپرداخت و تسویه کامل اقساط مرحله نخست، اعتبار یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی مجدداًدر مرداد ۹۹ تامین می‌شود.
وی تصریح کرد: در صورتیکه میزان خرید فرد بالاتر از سقف تسهیلات باشد، مابه التفاوت باید توسط خود فرد به صورت نقدی یا ازموجودی کارت حقوق بازنشستگی پرداخت شود و در صورتیکه میزان خرید کمتر از سقف تسهیلات باشد، مابه التفاوت آن سوخت شده ودر زمان بازپرداخت اقساط تسهیلات نیز تنها مجموع هزینه شده منظور و به همان میزان اقساط در نظر گرفته خواهد شد.
مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: با توجه به اینکه اعتبار تسهیلات رفاهی بازنشستگان کشوری در کنار وجه نقدی فردبازنشسته تحت پوشش نزد بانک صادرات تعریف می‌شود و متفاوت از حقوق بازنشستگی و دارایی مالی فرد است، بنابراین حتما برایبهره مندی از این تسهیلات باید ضمن انتخاب گزینه فروشگاهی در دستگاه کارت خوان، از رمز تسهیلات رفاهی طرح یاری یعنی ۴ رقمآخر کد ملی شخص بازنشسته کشوری، استفاده شود.
در ادامه این مراسم رسول محمدی، مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه نیز با بیان اینکه برای اولین بار نحوه پرداخت تغییرخواهد کرد و یک کارت می‌تواند به کیف پول بازنشستگان تبدیل شود، گفت: تسهیلات دو درصد در شبکه بانکی کم نظیر است و این میتواند باعث استفاده بیشتر بازنشستگان از این طرح شود.
وی همچنین درباره اهداف این فروشگاه گفت: در فروشگاه‌های زنجیره‌ای توانستیم ۸ هزار شغل ایجاد کنیم و علاوه براین تلاش کردیم سبد خرید ارزان ایجاد کنیم و شرایطی فراهم کنیم تا اشتغال اصناف تهدید نشود.
حجت الله صیدی مدیرعامل بانک صادرات نیز در این مراسم گفت: از سال‌های گذشته با استفاده از کارت‌های سپهر پرداخت حقوقبازنشستگان را برعهده داشته است و تلاش کردیم تا در طرح یاری کارت جدیدی برای بازنشستگان صادر نشود.
به گفته وی تا قبل از عید پرداخت تسهیلات به بازنشستگان اجرایی می‌شود.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی همچنین در جمع خبرنگاران با اشاره به شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی، خدماتی و درمانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کنار دیگر بخش‌های مختلف زیر مجموعه دولت در حال ارائه خدمات خود برای کنترل این بیماری است.
شریعتمداری همچنین درباره توزیع بسته‌های بهداشتی نیز گفت: وزارت بهداشت در این زمینه هدایت امور را بر عهده دارد و ما تحت هدایت این مجموعه عمل می‌کنیم.


منبع: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

ضرورت تحقق جهش تولید به دلیل محدودیت‌های ارزی

رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در سال گذشته ۱۴ میلیارد دلار صرف واردات انواع کالا‌های اساسی شد، گفت: در سال ۹۹ با توجه به مضیغه‌های ارزی موجود باید به طور حتم اهداف جهش تولید محقق شود.
ضرورت تحقق جهش تولید به دلیل محدودیت‌های ارزی
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها