• کد خبر: ۳۴۱۰۱
  • تعداد بازدید: ۳۸۷
تیترامشب؛

با مجوز وزارت بهداشت به سرعت اقلام بهداشتی وارداتی ترخیص می‌شود

معاون گمرک ایران در ارتباط تلفنی با تیتر امشب درباره اقلام بهداشتی در گمرکات کشور گفت: درصورت صدور مجوز وزارت بهداشت کمتراز ۲۴ ساعت کالا‌های بهداشتی ترخیص می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی؛ "مهرداد ارونقی" افزود: این کالا‌ها از ماه‌های قبل در گمرک بوده اند و چنانچه وزارت بهداشت مجوز صادر کند بلافاصله ترخیص می‌شوند.
معاون سازمان امور مالیاتی هم گفت: برای صدور پروانه کسب و کار تا ۳۱ شهریور سال بعد نیاز به استعلام نیست و قابل تمدید است.
"محمود علیزاده" افزود: تا ۳۱ اردیبهشت ۹۹ مهلت اظهار نامه و سررسید پرداخت تمدید شده است.
مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی سازمان حمایت نیز با بیان فهرستی از اقلام بهداشتی مانند انواع دستکش، ماسک‌های پزشکی، ژل‌های شستشو و مواد ضدعفونی کننده گفت: تاکنون مقدار تولید اینگونه مواد و اقلام بهداشتی نیاز کشور را تامین می‌کرد، اما با شیوع بیماری کووید ۱۹ با کمبود در کشور مواجهه شدیم از طرفی همه گیر شدنِ جهانی آن نیز واردات مواد بهداشتی را با مشکل مواجهه کرد.
"اسماعیل مهدی‌پور" افزود: برای ساماندهی تامین و توزیع تولید و توزیع مواد بهداشتی بازرس مقیم در مراکز تولید در نظر گرفته ایم.
او افزود: کمیته‌ای در این خصوص تشکیل شده است.
نائب رئیس اتاق اصناف نیز اطمینان داد واحد‌های صنفی نانوایی‌ها دارای پروانه کسب ملزم هستند موارد بهداشتی و امنیتی را طبق گذشته رعایت کنند.
"خسرو ابراهیم‌نیا" گفت: بنابر گفته پزشکان متخصص پخت نان در دمای بالا عاری از ویروس کروناست. مردم در هنگام گرفتن نان از نانوایی تا منزل باید رعایت بیشتری کنند.
او با بیان اینکه نظارت بر نانوایی‌ها تشدید شده است، افزود: شاطر و همکاران او که با نان درتماس هستند تحت هیچ شرایطی نباید با پول و دستگاه "پز" در ارتباط باشند.
نائب رئیس اتاق اصناف گفت: افزایش اطلاعات مردم در مورد قیمت ها، نوع پخت و موارد بهداشتی بهترین ناظران بر مسائل بهداشتی و قیمت‌ها هستند. مردم در صورت مشاهده تخلف بهداشتی یا صنفی می‌توانند با تلفن ۱۲۴ تماس گرفته و اطلاع دهند.
ابراهیم‌نیا با توجه به شیوع ویروس کرونا و احتیاط مردم در خرید نان و مواد غذایی همچنین کم شدنِ فعالیت نانوایی‌ها از سازمان تامین اجتماعی و شهرداری‌ها خواست همکاری بیشتری با کسبه و اصناف داشته باشند.
امیرعباس منوچهری معاون درمان سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: افزایش اعتبار دفترچه‌هایی درمانی تا پایان فروردین سال بعداز جمله اقدامات سازمان تامین اجتماعی است.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها