• کد خبر: ۳۶۹۱۹
  • تعداد بازدید: ۱۲۰
نماینده شرکت ملی نفت در بورس خبر داد؛

ابلاغ شیوه‌نامه جدید عرضه نفت‌خام در بورس

نماینده شرکت ملی نفت در بورس از ابلاغ شیوه‌نامه جدید عرضه نفت خام در بورس انرژی خبر داد و گفت: این شیوه‌نامه برای انجام معاملات در سال ۹۹ هفته گذشته ابلاغ شد.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی، «امیر حسین تبیانیان» امروز (سه شنبه) در گفت و گویی با بیان اینکه در سال جاری ۲۰۰ هزار بشکه میعانات گازی پارس جنوبی عرضه شد، ادامه داد: این عرضه موفق بود و معامله صورت گرفت.
وی افزود: بعد از آن عرضه، در انتظار ابلاغ شیوه‌نامه جدید برای انجام معاملات بودیم، زیرا شیوه‌نامه قبلی برای معاملات سال ۹۸ تدوین شده بود و برای انجام معاملات در سال ۹۹ مجوز نداشتیم.
تبیانیان تاکید کرد: این شیوه‌نامه هفته گذشته ابلاغ شد و عرضه‌های جدید بر اساس این شیوه‌نامه از هفته آینده آغاز می‌شود.
به گفته نماینده شرکت ملی نفت در بورس، شیوه‌نامه جدید برای عرضه نفت و میعانات در بورس تغییراتی نداشته، اما از نظر شکل اجرا در وزارت نفت تا حدی متفاوت خواهد بود.
وی به ادامه عرضه فرآروده‌های نفتی نیز اشاره کرد و گفت: معاملات آن در حال انجام است و روند معاملات نیز در ماه‌های اخیر روند صعودی را نشان می‌دهد.
تبیانیان تاکید کرد: در برخی محصولات مانند نفت خام حساسیت بیشتری وجود دارد، زیرا بازیگران محدودتر هستند، اما در تلاشیم تا شرایط برای حضور بیشتر خریداران فراهم شود.


منبع: ایرنا
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها