• کد خبر: ۳۷۰۴۳
  • تعداد بازدید: ۵۰
در خرداد ماه ١٣٩٩؛

کردستان در صدر فهرست افزایش تورم نقطه‌ای قرار داشت

در خرداد ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوار‌های کشور مربوط به استان کردستان با ٥,٥ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان بوشهر با ۰.۱ درصد افزایش بوده است.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی، در خرداد ماه ١٣٩٩ عدد شاخص کل برای خانوار‌های کشور (۱۰۰=١٣٩٥) به ٢١٤,٢ رسید که نسبت به ماه قبل ۲ درصد افزایش نشان میدهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوار‌های کشور مربوط به استان کردستان با ٥.٥ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان بوشهر با ۰.۱ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوار‌های کشور ٢٢.٥ درصد میباشد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان هرمزگان (٢٨.٧ درصد) و کمترین آن مربوط به استان مرکزی (١٦.٩ درصد) است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به خرداد ماه ١٣٩٩ برای خانوار‌های کشور به عدد ٢٧.٨ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام (۳۳ درصد) و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (٢٤.٢ درصد) است.

خانوار‌های شهری
در خرداد ماه ١٣٩٩ عدد شاخص کل برای خانوار‌های شهری (۱۰۰=١٣٩٥) به ٢١٢,٨ رسید که نسبت به ماه قبل ۲ درصد افزایش نشان میدهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوار‌های شهری مربوط به استان کردستان با ٥.٨ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان بوشهر با ۰.۳ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوار‌های شهری کشور ٢٢.٧ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوار‌های شهری مربوط به استان هرمزگان (٢٩.٨ درصد) و کمترین آن مربوط به استان اردبیل (١٦.٩ درصد) است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به خرداد ماه ١٣٩٩ برای خانوار‌های شهری به عدد ٢٧.٧ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام (۳۲.۸ درصد) و کمترین آن مربوط به استان فارس (٢٣.٨ درصد) است.


منبع: تسنیم
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها