• کد خبر: ۳۷۰۷۹
  • تعداد بازدید: ۴۶
یک نماینده مجلس:

افزایش سرمایه بانک‌ها به تسهیلات‌دهی بهتر می‌انجامد

نماینده مردم سیرجان در مجلس یازدهم، گفت: موافقت با افزایش سرمایه بانک‌ها، اقدامی در مسیر بهبود وضعیت تسهیلات دهی نظام بانکی است.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی، شهباز حسن پور بیگلری با تاکید بر ضرورت تعامل با شبکه بانکی در راستای افزایش سرمایه بانک ها، گفت: موافقت با افزایش سرمایه بانک‌ها اقدامی در مسیر بهبود وضعیت تسهیلات دهی است.
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ادغام فرآیندی است که با انجام آن، بانک‌ها می‌توانند وضعیت مالی خود را ارتقا بخشند، افزود: افزایش سرمایه از طریق بالا بردن مبلغ اسمی سهام موجود نیز دیگر راهکاری است که پیش پای بانک‌ها برای رشد سرمایه وجود دارد.
وی با تاکید بر اینکه افزایش سرمایه از طریق تجدید دارایی‌های بانک‌ها راهکار دیگر شبکه بانکی برای افزایش سرمایه خود است، تصریح کرد: بانک‌ها باید بتوانند با استفاده از یکی از این راهکار‌ها سرمایه‌های خود را بیشتر کرده و به این ترتیب در راستای رسالت‌های خود گام بردارند.
حسن پور بیگلری با تاکید بر اینکه بانک مرکزی باید بانک‌ها را در مسیر تقویت سرمایه‌های خود از راه صحیح آن هدایت کند، افزود: اینکه بانکی بخواهد با سرمایه گذاری در بازار‌های مختلف اقدام به افزایش سرمایه خود کند تنها عایدی آن تزریق تنش قیمتی به بازار است، از اینرو بانک مرکزی باید در حکم مشاوره دهنده به بانک‌ها راه‌های مناسب برای افزایش سرمایه را معرفی کند.
وی با بیان اینکه برای انتظار از شبکه بانکی در راستای تحقق شعار سال یا هر اقدام اینچنینی باید ریل گذاری برای امکانات مورد نیاز صورت بگیرد، گفت: اینکه ما از شبکه بانکی همیشه درخواست و مطالبه داشته باشیم، اما به نیاز‌های آن‌ها توجهی نکنیم مغایر با قانون است.
نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در مجلس یازدهم با هدف کمک به تحقق شعار سال به نیاز‌های شبکه بانکی توجه خواهد شد و در این رابطه در صورت لزوم تصویب قانون نیز صورت می‌گیرد.


منبع: ایبِنا
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها