• کد خبر: ۳۷۱۱۳
  • تعداد بازدید: ۴۵
معاون وزیر راه و شهرسازی:

قیمت مسکن واقعی نیست

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در شرایطی که معاملات مسکن کاهش پیدا کرده، قیمت افزایش یافته که این نشان می‌دهد رشد قیمت‌ها غیر واقعی و متاثر از تلاطمات بازار‌های رقیب است.
محمود محمودزاده اظهار کرد: شرایطی که هم اکنون در بازار مسکن حاکم است ربطی به حوزه درون بخشی ندارد و از بازار‌های رقیب نشأت گرفته است.
وی افزود: اگر به آمار دقت کنیم می‌بینیم چه خرید و فروش مسکن کم شده، ولی در عین حال با افزایش قیمت مواجه هستیم. در حالیکه رابطه این دو مولفه باید مستقیم باشد.
محمودزاده تصریح کرد: وقتی خرید و فروش پایین می‌آید و در عین حال قیمت بالا می‌رود نشان می‌دهد که این اعداد غیر واقعی و متاثر از تلاطمات بازار‌های موازی است.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درباره راهکار‌های وزارت خانه برای کنترل بازار مسکن گفت: وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی به وضعیت بخش مسکن از بیش از یک سال قبل پویایی داشته اخیراً اقدام اضافه تری انجام نداده‌ایم.
وی خاطر نشان کرد: در طرح اقدام ملی مسکن کار‌ها آغاز شده و خوشحالیم که سایر مراجع هم به حوزه مسکن توجه می‌کنند، طرح‌ها را می‌شنوند و اگر نظرات اصلاحی دارند بیان می‌کنند تا بتوانیم از آن‌ها بهره بگیریم و برنامه‌های خود را تکمیل کنیم.
محمودزاده، طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، کمک به ایجاد تحرک برای پروژه‌های نیمه کاره بخش خصوصی و اجاره داری حرفه‌ای را از جمله برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی برشمرد.
متوسط قیمت هر متر مربع مسکن شهر تهران در خرداد ماه ۱۳۹۹ بالغ بر ۱۸.۹۵ میلیون تومان بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل ۱۱.۶ و ۴۲.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.
بر اساس اعلام بانک مرکزی، همچنین تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در خرداد ماه سال ۱۳۹۹ به ۱۰ هزار و ۸۰۰ واحد رسید که در مقایسه با اردیبهشت امسال ۴.۷ درصد کاهش یافته و نسبت به خرداد پارسال ۸۰.۱ درصد افزایش داشته است.


منبع: ایسنا
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها