• کد خبر: ۳۷۱۹۰
  • تعداد بازدید: ۴۸
از سوی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تشریح شد؛

آخرین وضعیت حضور دانش بنیان‌ها در بورس/ ورود ۵ شرکت جدید

دستیار ویژه معاون علمی و فناوری با تاکید بر افزایش شاخص بورس با ورود شرکت‌های دانش بنیان به بورس گفت: این شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپی ۷درصد بورس ایران را به خود اختصاص داده اند.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی، علیرضا دلیری در خصوص ورود شرکت‌های دانش بنیان، استارت آپی و خلاق به تابلو‌های بورس گفت: در حال حاضر ۳۵ شرکت در تابلو‌های بورس هستند و اکنون در صدد هستیم شرایط ورود ۵ شرکت دیگر را به تابلو‌های بورس تسهیل کنیم.
دستیار ویژه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: تابلو‌های بورس یک محل تأمین مالی خوب برای شرکت‌های دانش بنیان محسوب می‌شود که می‌تواند تحولی را در کشور و در اقتصاد دانش بنیان ایجاد کند.
دلیری تاکید کرد: با توجه به اینکه رشد شرکت‌های دانش بنیان بالاست می‌توانند رشد سرمایه مؤثری داشته باشند؛ از این رو ورود آن‌ها به بورس نیز تأثیر بسزایی در رشد شاخص بورس خواهد داشت.
دستیار ویژه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه بعضی از شرکت‌های دانش بنیان ۲۲ برابر در بورس رشد پیدا کرده، خاطرنشان کرد: این شرکت‌ها با این رشد زیاد، می‌توانند در کشور تحول آفرین باشند.
وی با تاکید بر اینکه این شرکت‌ها توانایی بالا نگه داشتن شاخص بورس را دارند، خاطرنشان کرد: تا پایان سال ۵ شرکت وارد بورس می‌شوند و این به نفع بورس و آینده کشور است؛ اکنون این شرکت‌ها در حال طی مراحل ورود هستند.
دلیری تاکید کرد: چشم انداز بورس در کشور با حضور شرکت‌های دانش بنیان بهتر می‌شود چراکه در اقتصاد کشور بسیار تأثیر گذار خواهد بود. این شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپی ۷ درصد بورس ایران را به خود اختصاص داده اند.
دستیار ویژه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری عنوان کرد: ارزش ۳۵ شرکت دانش بنیان در بورس در ابتدای سال ۹۸ برابر با ۲۸ هزار میلیارد تومان بوده در حالیکه با رشد صورت گرفته در اردیبهشت ۹۹ به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.


منبع: مهر
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها