• کد خبر: ۳۷۱۹۲
  • تعداد بازدید: ۵۲
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

مشکل اصلی حوزه کار مسئله اجرای قانون است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: مشکل اصلی در حوزه کسب و کار، رفع موانع تولید و حمایت حداکثری از تولید داخل، مسئله اجرای قانون و ناکارآمدی مدیریتی است.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی، محمدحسین فرهنگی افزود: در این مرحله کمبود قانون وجود ندارد بلکه قوانین در مرحله اجرا لنگ می‌زند.
وی اظهارداشت: تاکنون ریل گذاری‌های بسیار خوبی در حوزه شهرک‌های صنعتی، موانع تولید و بهبود فضای کسب و کار در کشور انجام شده است.
نماینده مردم تبریز، اسکو، آذرشهر و سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه در این میان کم داریم اقدامات اجرایی، پای کار بودن دستگاه‌های مسئول و عملیاتی کردن هر آنچه که در قالب قوانین مختلف تصویب شده است.
وی افزود: بسیاری از مشکلات کسب و کار، تولید و صنعت کشور با اجرای این قوانین برطرف خواهد شد البته در کنار جنگیدن با تحریم و مسائل و مشکلاتی که تحریم بر کشور وارد می‌کند.
فرهنگی در ادامه بر ضرورت تبدیل کردن تحریم‌ها به فرصت در کشور تاکید کرد و اظهارداشت: بسیاری از فشار‌های ناشی از تحریم را می‌توان به فرصت‌های طلایی تبدیل کرد مثل کاهشی وابستگی به نفت، اهتمام در کارآمد کردن نظام‌های مالیاتی و حمایت واقعی از تولیدکنندگان و کسانی که در خط مقدم فعالان اقتصادی حضور دارند.
وی همچنین با بیان اینکه با جهش تولید و حمایت از آن تحریم‌های اقتصادی دشمن بی‌اثر می‌شود، گفت: وظیفه مسئولان این است که بر اساس شعار سال مورد تاکید رهبر معظم انقلاب همکاری و همدلی لازم را در راستای تحقق این شعار و رفع مشکلات اقتصادی داشته باشند.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس یازدهم افزود: طی چند ساله اخیر مقام معظم رهبری به مسائل اقتصادی و موضوع تولید توجه ویژه‌ای داشته است چراکه دشمن امید دارد که با تحریم و فشار اقتصادی مردم را دچار ناامیدی کرده و آن‌ها را نسبت به نظام دلسرد کند.
وی در ادامه یادآورشد: همه باید در راستای مقاوم شدن اقتصاد کشور، رونق و جهش تولید گام بردارند تا امید دشمن به یاس و ناامیدی تبدیل شود.


منبع: تسنیم
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها