• کد خبر: ۳۷۲۱۷
  • تعداد بازدید: ۳۰۵
دبیرکل کانون کارگزاران بورس:

کاهش ۲۰ درصد کارمزد معاملات مخاطرات زیادی به وجود می‌آورد

به گفته روح الله میرصانعی دبیر کل کانون کارگزاران بورس، دولت در بازار سرمایه برای ارائه خدمات بهتر به مردم سرمایه گذاری نمی‌کند، بنابراین ارکان بازار سرمایه برای پاسخ دادن به مردمی که جذب بازار سرمایه شدند باید در زیر ساخت‌ها با دریافت کارمزد‌ها سرمایه گذاری کنند.
روح الله میرصانعی دبیر کل کانون کارگزاران بورس با بیان مطلب فوق به پایگاه خبری عصر مالی گفت: ارکان بازار سرمایه باید از محل کارمزد‌ها درآمد مناسب و افزایشی کسب کنند تا بتوانند برای ارائه خدمات بهتر چندین برابر گذشته زیرساخت‌های خود را توسعه دهند.
وی در ادامه بیان داشت: از کارمزد‌ها در سال گذشته در همه ارکان بازار سرمایه، سرمایه گذاری‌های جدی صورت گرفته است. اما با کاهش کارمزد ۲۰ درصد دیگر امکان توسعه زیرساخت‌ها باقی نمی‌ماند. زیرا همه بنگاه‌های بازار سرمایه خصوصی هستند و باید فعالیت‌های آن‌ها توجیه اقتصادی داشته باشد.
میرصانعی تصریح کرد: طبق مصوبه اخیر تمامی ارکان بازار ۲۰ درصد کارمزدشان کاهش پیدا کرد و ۳۰ درصد از کارمزدهایشان برای حمایت از بازار به صندوق‌های توسعه و تضمین اختصاص می‌یابد، یعنی عملا ۵۰ درصد از کارمزد‌ها کاهش پیدا کرده، اما نیم درصد مالیات دولت کاهش پیدا نکرده است. اینجاست که دولت باید درآمد مالیاتی خود را کاهش دهد تا معامله گران تشویق شوند و حجم معامله بیشتر شود.
دبیر کل کانون کارگزاران بورس با بیان اینکه کاهش ۲۰ درصد کارمزد‌ها مخاطرات زیادی به وجود می‌آورد، افزود: در حال حاضر حجم معاملات بالا رفته و ورود سرمایه گذاران به بازار سرمایه بیشتر شده است. معنی این حرف این است که همه ارکان بازار باید سرمایه گذاری‌های فراوانی در زیرساختها، بستر‌های مخابراتی، IT، سخت افزار و نرم افزار نیروی انسانی، فضای فیزیکی و ... را توسعه دهند.
میرصانعی خاطر نشان ساخت: در حال حاضر بازار سرمایه رو به رشد است و ورود مردم به این بازار هر روز بیشتر می‌شود، طبیعی است که اگر ارکان بازار سرمایه نتوانند سرمایه گذاری انجام دهند و زیرساخت‌ها را توسعه ندهند وقتی مردم مراجعه می‌کنند و سرویس مناسب دریافت نمی‌کنند قطعا این مردم از بازار سرمایه دلسرد خواهند شد و سرمایه گذاران متضرر می‌شوند.
دبیر کل کانون کارگزاران بورس در پایان عنوان کرد: وقتی کارمزد‌ها ۲۰ درصد حذف می‌شود، تمام انگیزه شرکت‌ها برای سرمایه گذاری‌های بیشتر برای خدمات مطلوبتر به تعویق انداخته می‌شود و می‌تواند آینده سرویس‌ها و خدماتی که در بازار سرمایه داده می‌شود دچار اختلال بیشتر و مشکلات را جدی‌تر کند.
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها