• کد خبر: ۳۸۰۹۶
  • تعداد بازدید: ۶۹
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

با صدور کارت اعتباری، نیازی به فروش سهام عدالت نیست

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: صدور کارت اعتباری سبب خواهدشد مردم دیگر نیازی به فروش سهام عدالت خود نداشته باشند و از اعتبار کارت، خرید‌های خود را انجام دهند.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی، «علی آقا محمدی» روز گذشته در مراسم رونمایی از سفته الکترونیک و تسهیلات و اعتبارات دیجیتال که با حضور فرهاد دژپسند در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، افزود: اکنون ۶ میلیون نفر از سهامداران عدالت از خدمات بانک ملی استفاده می‌کنند که با اجرا شدن فرایند‌های الکترونیک و وثیقه شدن این سهام، دیگر نیازی به فروش سهام عدالت خود ندارند.
وی به امضای دیجیتال و هویت شناسی دیجیتال که اکنون در کشور وجود دارد اشاره کرد و گفت: طرح سجام در حقیقت این کار را در مورد ۵۰ میلیون نفر از ایرانی‌ها در مورد سهام عدالت انجام داد و شناسایی را کامل کرد.
آقامحمدی افزود: اکنون به نظر می‌رسد که می‌توان موفق شویم که از این به بعد به سمت اقتصاد هوشمند حرکت کرده و نیازی به شناسایی افراد نباشد و این به معنای آن است که هوش مصنوعی باید در ایران یک تحول بنیادی پیدا کند.
وی گفت: براساس برآورد‌های اولیه ما نیازمند ۵۰ هزار نیروی انسانی در حوزه هوش مصنوعی هستیم که تربیت آن‌ها در جهان به گونه‌ای است که نیاز به دوره‌های کلاسیک ندارند و می‌توانند در دوره‌هایی بین یک تا یک و نیم سال تربیت شوند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه من امیدوارم دانشگاه‌های بزرگ به این کار اقدام کنند گفت: معاونت علمی رییس جمهوری هم یک برنامه برای تربیت ۵۰ هزار نیروی انسانی در حوزه هوش مصنوعی اقدام کند و باید در این زمینه به سرعت جلو رفت.
آقامحمدی به اینترنت اشیا اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: اینترنت اشیا هم می‌تواند در این زمینه بسیار کمک کند و انتقال‌ها از این روش انجام شود و این سبب می‌شود ۱۰ درصد کار‌ها ارزان‌تر تمام شود و این به معنای آن است که یک لجستیک پرهزینه از سر اقتصاد برداشته می‌شود و این یعنی بهره وری اقتصاد ایران که باید تحقق یابد.


منبع: ایرنا
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

بلوکه کردن دارایی‌های دولت اقدامی نامناسب است

معاون اول رییس جمهور گفت: بلوکه کردن سرمایه‌ها و دارایی‌های دولت اقدامی نامناسب است و باید در قرارداد‌ها زمان مشخصی تعیین گردد تا اگر در مدت معین شده کار و فعالیت انجام نشد، امکانات دولت متوقف نماند.
بلوکه کردن دارایی‌های دولت اقدامی نامناسب است
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها