• کد خبر: ۳۸۱۸۴
  • تعداد بازدید: ۵۲
مهری خبر داد:

کسب رتبه نخست بانک صنعت و معدن در پرداخت تسهیلات

مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: بانک صنعت ومعدن در پرداخت تسهیلات موضوع تبصره ۱۸ که از سال ۹۷ به بانک‌ها ابلاغ گردیده است در مقایسه با سایر بانک‌ها دارای بیشترین میزان پرداختی بوده است.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی، حسین مهری بیان داشت: با استناد به آمار عملکرد این بانک در سامانه وزارت صنعت، معدن و تجارت از ابتدای سال ۹۷ تا پایان سال ۹۸ تعداد ۳۰۳ فقره تسهیلات به ارزش بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال به طرح‌هایی که از میان طرح‌های معرفی شده به این بانک مورد بررسی قرار گرفته و مصوبه دریافت کرده اند، پرداخت شده است.
وی یادآور شد: از آغاز پرداخت این تسهیلات تا آخر سال ۹۸ تعداد ۷۰۱ طرح به بانک صنعت و معدن معرفی گردید که پس از بررسی، تعداد ۳۰۳ طرح که دارای توجیه و اهلیت و صلاحیت لازم بودند، تسهیلات یادشده را دریافت نمودند.
مهری عنوان داشت: در مجموع تا پایان ۴ ماهه نخست سال جاری تعداد ۸۰۵ طرح به بانک صنعت و معدن معرفی گردید و در نهایت با پرداخت تسهیلات به ۴۰۹ طرح موافقت و مبلغی بالغ بر ۳۱ هزار میلیارد ریال به این طرح‌ها پرداخت شد.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن یادآور شد: آمار‌های تسهیلات پرداختی موضوع تبصره ۱۸ در سال ۹۹ نیز حاکی از آن است که این بانک در پرداخت تسهیلات مذکور همچنان نسبت به سایر بانک‌ها حائز رتبه نخست می‌باشد.
گفتنی است، بر اساس بند (الف) تبصره (۱۸) قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور مقرر شده بود، بانک‌های عامل، تسهیلات لازم برای حمایت از طرح‌های تولیدی اشتغالزا با اولویت بازسازی و نوسازی صنایع، تکمیل و راه‌اندازی طرح‌های کشاورزی، صنعتی و معدنی نیمه‌تمام بخش خصوصی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد، اجرای طرح‌های صنایع کوچک و حمایت از خوشه‌های صنعتی، بافت‌های فرسوده و طرح‌های حمل و نقل عمومی و ریلی، کارورزی جوانان و طرح‌های اشتغالزایی مناطق مرزی را فراهم نمایند.


منبع: پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

بلوکه کردن دارایی‌های دولت اقدامی نامناسب است

معاون اول رییس جمهور گفت: بلوکه کردن سرمایه‌ها و دارایی‌های دولت اقدامی نامناسب است و باید در قرارداد‌ها زمان مشخصی تعیین گردد تا اگر در مدت معین شده کار و فعالیت انجام نشد، امکانات دولت متوقف نماند.
بلوکه کردن دارایی‌های دولت اقدامی نامناسب است
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها