• کد خبر: ۳۸۲۳۰
  • تعداد بازدید: ۴۳

قیمت جهانی نفت بالا رفت

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات روز جمعه با ۳۷ سنت یعنی ۰.۹ درصد افزایش به ۴۳ دلار و ۳۱ سنت رسید.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی، انتشار آمار‌های به شدت منفی از اقتصاد آمریکا و اعلام کاهش بی سابقه تولید نفت این کشور در ماه می‌سبب شد تا قیمت نفت روز جمعه شاهد افزایش باشد و رشد قیمت ماهانه جدیدی را تجربه کند.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات روز جمعه با ۳۷ سنت یعنی ۰.۹ درصد افزایش به ۴۳ دلار و ۳۱ سنت رسید. نفت برنت شاهد ثبت چهارمین رشد ماهانه متوالی در ماه جولای بود. نفت خام وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم که روز پنجشنبه ۳.۳ درصد افت کرده بود، در پایان معاملات روز جمعه با ۳۵ سنت یعنی ۰.۹ درصد افزایش به ۴۰ دلار و ۲۷ سنت رسید. نفت خام آمریکا در پایان ماه جولای سومین رشد ماهانه متوالی را به ثبت رساند.
اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش ماهانه خود اعلام کرده که میزان تولید نفت خام این کشور در ماه می‌بیشترین افت خود را داشته و با ۲ میلیون بشکه کاهش به رقم ۱۰ میلیون بشکه در روز رسیده است.
پس از آنکه روز پنجشنبه اعلام شد که تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ شاهد رشد منفی ۳۲.۹ درصدی بوده که شدیدترین افت از زمان ثبت آمار‌های رشد در سال ۱۹۴۷ به شمار می‌رود، روند کاهشی ارزش دلار در روز جمعه ادامه یافت و ارز ملی آمریکا در مسیر ثبت بزرگترین افت ماهانه طی یک دهه گذشته قرار گرفت.
کشاو لوهیا تحلیلگر ارشد موسسه مشورتی اولیتیکس در این باره گفت: «اقدامات محرک اقتصادی بانک‌های مرکزی جهان و تضعیف ارزش دلار همچنان در حال تقویت قیمت نفت است، زیرا نفت یکی از کالا‌هایی است که سرمایه گذاران می‌توانند برای در امان ماندن از افزایش نرخ تورم در آن سرمایه گذاری کنند.»
بر اساس نظرسنجی رویترز از بیش از ۵۰۰ اقتصاددان برجسته، چشم انداز اقتصاد جهانی بار دیگر تیره و تار شده و افزایش موارد ابتلا به کرونا ریسک قرنطینه مجدد شهر‌ها را افزایش داده است.نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

بلوکه کردن دارایی‌های دولت اقدامی نامناسب است

معاون اول رییس جمهور گفت: بلوکه کردن سرمایه‌ها و دارایی‌های دولت اقدامی نامناسب است و باید در قرارداد‌ها زمان مشخصی تعیین گردد تا اگر در مدت معین شده کار و فعالیت انجام نشد، امکانات دولت متوقف نماند.
بلوکه کردن دارایی‌های دولت اقدامی نامناسب است
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها