• کد خبر: ۳۸۲۴۶
  • تعداد بازدید: ۳۹
معاون وزارت صنعت فرصت یک ماهه داد:

ثبت‌نام دستگاه‌های قاچاق استخراج رمزارز

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بر اساس مصوبه هیات دولت برای رفع مشکلات فعالان رمز ارز، یک‌ماه به ذینفعان فرصت داده می‌شود دستگاه‌های ماینر که از مبادی رسمی وارد نشده و قاچاق محسوب می‌شوند را ثبت‌نام کنند.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی، «سعید زرندی» در سومین جلسه کمیته نظارت بر فعالیت استخراج رمزارز‌ها با حضور «آقامحمدی» رئیس دفتر بررسی اقتصادی رهبر معظم انقلاب، افزود: به‌دلیل اینکه در گذشته فرآیند استخراج رمزارز‌ها قانونی نبود، تعدادی دستگاه به‌صورت قاچاق وارد شده که در حال حاضر مشکلاتی را برای فعالان این صنعت ایجاد کرده است، بر این اساس با مساعدت هیات وزیران این مشکل رفع می‌شود.
وی گفت: از ۲۵ مرداد در سامانه بهین‌یاب امکان ثبت دستگاه‌ها به‌مدت یک‌ماه فراهم شده و این امکان وجودخواهد داشت که با پرداخت حقوق و عوارض دولتی، فعالیت آن‌ها قانونی شود.
زرندی تاکیدکرد: از آن پس دستگاه‌هایی که از مبادی غیررسمی وارد کشور شده و در این سامانه ثبت نشده باشد، قاچاق محسوب می‌شود.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت بیان‌داشت: تاکنون تعداد ۶۲۴ جواز تاسیس برای استخراج رمزارز صادرشده و ۱۵ واحد در مرحله درخواست صدور پروانه بهره‌برداری هستند که دو واحد از این تعداد، پروانه‌بهره‌برداری دریافت کرده‌اند.
وی پیش‌بینی کرد با اجرای طرح خوداظهاری، تعداد واحد‌های دارای پروانه افزایش یابد.
زرندی خاطرنشان‌کرد: مدل‌سازی برای استفاده از رمزارز‌ها در واردات کالا را دنبال می‌کنیم و اگر بتوانیم در شرایط کمبود ارز، رابطه بین واردات با استفاده از رمزارز‌ها را مهیا کنیم، برای کشور سودمند خواهد بود.
زرندی تاکیدکرد: در جهان، نقش رمزارز‌ها در تجارت خارجی پررنگ است و براساس برخی آمار‌ها ارزش بازار کل رمزارز‌ها نزدیک به ۳۰۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود.


منبع: وزارت صنعت، معدن و تجارت
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها