• کد خبر: ۳۸۲۵۴
  • تعداد بازدید: ۶۸
در مجمع عمومی سالیانه؛

«نفت پاسارگاد» به هر سهم ۴۰ تومان سود داد

مجمع عمومی شرکت نفت پاسارگاد تقسیم مبلغ ۹۵۰ ریال سود خالص هر سهم و ۴۰۰ ریال سود نقدی برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند.
مجمع عمومی عادی به طور سالانه نفت پاسارگاد با حضور بیش از ۹۲.۸ درصد از سهامداران تشکیل جلسه داد.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی، نفت پاسارگاد در سال مالی گذشته با مشکلات بسیار زیادی روبرو بود که با توجه به اقدامات صورت گرفته در این مجموعه شاهد رخ داد‌های خوبی در گزارش قرائت شده بودیم.
نیکخواه مدیرعامل نفت پاسارگاد در توضیح گزارش عملکرد نفت پاسارگاد گفت: ۵۷۰ میلیارد تومان از مالیات را کاهش دادیم و میزان مالیات ما به ۲۵۰ میلیارد تومان رسیده است.
وی ادامه داد: وضعیت مطالبات سنواتی ۶۶۲ میلیارد تومان بود که اکنون مطالبات سنواتی ما به ۴۹ میلیارد تومان رسیده است و عمده مطالبات ما جاری است.
مدیرعامل نفت پاسارگاد گفت: تکمیل دو مخزن ۳ هزار تنی در بندر عباس، مخزن ۵ هزار تنی اراک و مخزن ۵۰۰۰ تنی تهران عملیاتی شد.
نیکخواه درباره رخ داد‌هایی که عملکرد شرکت را تحت تاثیر قرار می‌دهد گفت: کاهش شدید بودجه عمرانی و قیر تهاتری منجر شده تا بازار داخلی ما تحت شعاع قرار گیرد. البته با توجه به ۶ کارخانه که در نقاط مختلف کشور داریم پتانسل‌های خوبی برای ما ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: با توجه به کاهش تقاضا در بازار داخل در تلاشیم تا روند صادرات خود را بهبود دهیم و بازار‌های صادراتی خود را توسعه دهیم.
مدیرعامل نفت پاسارگاد درباره برنامه‌های آتی شرکت به سهامداران گفت: پیگیری حقوقی دریافت خوزاک به میزان تعهد شده در زمان واگذازی شرکت در دست اقدام است.
برنامه ریزی برای افزایش صادرات و ایجاد ۵ هاب صادراتی را دنبال می‌کنیم و در نظر داریم تا زیر ساخت‌های لازم برای توسعه صادرات را ایجاد کنیم.
حداکثر کردن سهم فروش از بازارداخلی و قیر تهاتری با توجه به برنامه عرضه ۱ میلیون تن قیر تهاتری در بازار داخلی کشور از برنامه‌های ماست. هماهنگی‌های اولیه تامین اسکله اختصاصی در بندر امام هم انجام شده است. اجاره کشتی‌های فله بر، توسعه مخازن آبادان و تعیین تکلیف راه اندازی این مخازن نیز از برنامه‌های شرکت است.
نیکخواه درباره عملکرد مالی شرکت هم گفت: درآمد‌های عملیاتی ما از ۲۱۰۰ میلیارد تومان به ۳۸۰۰ میلیارد تومان افزایش داشته و سود عملیاتی ما از ۱۰۰ میلیارد تومان به ۲۴۰ میلیارد تومان افزایش داشته است.
همچنین سود خالص پس از کسر مالیات ما نیز از ۸۶ میلیارد تومان به ۲۵۰ میلیارد تومان افزایش داشته است. نفت پاسارگاد به ازای هر سهم موفق به تحقق ۶۳ تومان سود شد که در سال گذشته این میزان ۲۵ تومان بود.
مدیرعامل نفت پاسارگاد درباره عملکرد تولیدی شرکت هم گفت: میزان تولید مجموعه در سال مالی ۹۷ بالغ بر ۱ میلیون ۱۲۷ هزار تن بوده که به ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تن افزایش داشت.
مقدار فروش داخلی ما در این دوره ۴۱۰ هزار تن در سال مالی مورد گزارش بوده که در سال مالی ماقبل این میزان ۵۲۰ هزار تن بوده است.
در حوزه صادرات نیز موفق به ثبت ۸۸۷ هزار تن صادرات شدیم که این میزان در سال مالی ماقبل ۵۸۰ هزار تن بوده است.
در این مجمع سهامداران درباره افزایش سرمایه پرسیدند که مدیرعامل در پاسخ گفت: فعلا برنامه‌ای برای افزایش سرمایه در دستور کار نیست و اگر برنامه‌ای باشد از سوی هیات مدیره اطلاع رسانی می‌شود.
درباره تامین قیر تهاتری هم سوال شد که مدیرعامل گفت: این قیر از محل وکیوم باتوم تحویلی از سوی دولت تولید و عرضه می‌شود.
مجمع در پایان پس از بحث و بررسی‌های صورت گرفته ۴۰ تومان سود به ازای هر سهم تقسیم کرد.

همچنین خلاصه مجمع یاد شده منتشره در کدال به شرح زیر است:
 
 مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت نفت پاسارگاد برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۸ در شنبه ۱۱ امرداد ماه ۱۳۹۹ برگزار شد. دستور جلسه مجمع عمومی سالیانه "شپاس" برای دوره مالی ذکر شده به شرح زیر بوده است:
استماع گزارش هیئت مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۸، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامة کثیرالانتشار، انتخاب اعضای هیئت‌مدیره، تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره و تعیین پاداش هیئت مدیره.
براساس گزارش منتشر شده در خصوص این جلسه، خلاصه تصمیمات مجمع عمومی شرکت نفت پاسارگاد عبارت است از:
• سود نقدی به ازای هر سهم به مبلغ ۴۰۰ ریال و سود خالص به ازای هر سهم ۹۵۰ ریال تصویب شد.
• سود خالص ۲ هزار و ۲۷۹ میلیارد و ۸۶۲ میلیون ریال و سود انباشته پایان دوره با لحاظ کردن مصوبات مجمع، ۴۳ میلیارد و ۸۹۵ میلیون ریال اعلام شد.
• سازمان حسابرسی به عنوان بازرس قانونی و حسابرس و همچنین به‌عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شد.
• روزنامه "اطلاعات" به عنوان روزنامه‌های کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت تعیین شد.
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

نرخ ارز به‌زودی پایین می‌آید

رئیس کل بانک مرکزی با تشریح دلایل افزایش نرخ ارز در ماه‌های گذشته گفت: دولت هنوز ارزی که مصرف می‌کند با قیمت ۴۲۰۰ تومان است و بنابراین افزایش قیمت ارز تاثیری در درآمد‌های دولت ندارد.
نرخ ارز به‌زودی پایین می‌آید
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها