• کد خبر: ۳۸۲۶۴
  • تعداد بازدید: ۲۴
شرکت ماراتون پترولیوم:

دو پالایشگاه نفتی در آمریکا به طور دائم تعطیل شدند

شرکت ماراتون پترولیوم اعلام کرد قصد دارد دو پالایشگاه نفتی کوچک در کالیفرنیا و نیومکزیکو را بخاطر تقاضای پایین برای سوخت به طور دائم تعطیل کند و ۸۰۰ نفر نیروی کار این پالایشگاه‌ها را اخراج کند.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی، شرکت ماراتون پترولیوم اعلام کرد قصد دارد دو پالایشگاه نفتی کوچک در مارتینز کالیفرنیا و گالوپ نیومکزیکو را بخاطر تقاضای پایین برای سوخت به طور دائم تعطیل کند. به این ترتیب ۸۰۰ شغل از بین می‌رود.
بزرگترین پالایشگاه آمریکا قبلا این دو پالایشگاه کوچک را به خاطر کاهش تقاضا در نتیجه همه گیری ویروس کرونا در آمریکا تعطیل کرده بود. پالایشگاه‌های آمریکا به طور متوسط ۲۰ درصد از ظرفیت پالایشی خود را به خاطر کاهش سفر‌های جاده‌ای و هوایی متوقف کرده‌اند.
شرکت ماراتون اعلام کرد قصد دارد از پالایشگاه مارتینز برای ذخیره نفت استفاده کند و در آینده در این کارخانه دیزل تجدیدپذیر تولید کند. این نوع دیزل از ضایعات صنعتی و روغن پخت و پز دست دوم تولید می‌شود. مارتینز چهارمین پالایشگاه بزرگ کالیفرنیا است.
پیش‌بینی می‌شود ضرر و زیان شرکت ماراتون در سه ماهه دوم سال جاری میلادی برابر با ۱.۷۵ دلار در هر سهم باشد. این شرکت سال گذشته ۱.۷۳ دلار در هر سهم سوددهی داشت.
سهام شرکت ماراتون در روز جمعه ۳۸.۲۰ دلار معامله شد که ۳۸ درصد از ابتدای سال جاری تا حالا کاهش داشت.
حدود ۸۶۰ نفر در پالایشگاه‌های مارتینز با ظرفیت ۱۶۱ هزار بشکه در روز و گالوپ با ظرفیت ۲۷ هزار بشکه در روز فعالیت می‌کنند. ماراتون اعلام کرد دیگر نیازی به اکثر این مشاغل در این پالایشگاه‌ها ندارد و به تدریج نیروی کار خود را کاهش می‌دهد.
شرکت ماراتون در بیانیه‌ای در وب سایت خود اعلام کرد بسته شدن این پالایشگاه‌ها هیچ اختلالی در عرضه آن ایجاد نمی‌کند و این شرکت به تعهدات خود نسبت به مشتریانش عمل خواهد کرد.


منبع: تسنیم
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

بلوکه کردن دارایی‌های دولت اقدامی نامناسب است

معاون اول رییس جمهور گفت: بلوکه کردن سرمایه‌ها و دارایی‌های دولت اقدامی نامناسب است و باید در قرارداد‌ها زمان مشخصی تعیین گردد تا اگر در مدت معین شده کار و فعالیت انجام نشد، امکانات دولت متوقف نماند.
بلوکه کردن دارایی‌های دولت اقدامی نامناسب است
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها