• کد خبر: ۳۸۲۷۰
  • تعداد بازدید: ۳۰
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی:

صادرکنندگان موظفند ارز خود را به کشور برگردانند

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران معتقد است براساس منطق و اصول حرفه‌ای، صادرکنندگان باید ارز خود را به کشور بازگردانند.
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی، حمید رضا صالحی درباره بازگشت ارز حاصل از صادرات، اظهار داشت: براساس منطق و اصول حرفه‌ای باید ارز خود را به کشور بازگردانند، زیرا در قبال مواد اولیه و ... خود بدهکار هستند. علاوه بر این اگر صادرکنندگان تشویق شوند، به طور حتم می‌توانند به بهبود شرایط و بازگشایی شریان‌های مهم ورود کالا و ارز کمک کنند.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، ادامه داد: به دلیل تحریم‌ها امکان ورود ارز و کالا به صورت مستقیم وجود ندارد و در چنین شرایطی بخش خصوصی راه‌ها و ارتباط‌هایی دارد تا بتواند به عبور و مرور بهتر پول و کالا کمک کند. پس در چنین شرایطی باید با تشویق بازیگران خط مقدم صادرات به افزایش درآمد صادرات غیر نفتی و افزایش حضور آن‌ها در این عرصه کمک شود.
صالحی در پایان تاکید کرد:، اما گا‌ها با وضع برخی قوانین شاهد حضور افرادی غیر متخصص در این عرصه هستیم که کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای و یکبار مصرف مثال بارزی در این زمینه است.


منبع: ایبِنا
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

نرخ ارز به‌زودی پایین می‌آید

رئیس کل بانک مرکزی با تشریح دلایل افزایش نرخ ارز در ماه‌های گذشته گفت: دولت هنوز ارزی که مصرف می‌کند با قیمت ۴۲۰۰ تومان است و بنابراین افزایش قیمت ارز تاثیری در درآمد‌های دولت ندارد.
نرخ ارز به‌زودی پایین می‌آید
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها